Путін перетворює Росію на СРСР – The Economist

Поділитися
Путін перетворює Росію на СРСР – The Economist Голосування за поправки до Конституції РФ має відбутися 22 квітня © Сайт президента России
Навіть прихильники чинного президента Росії відчувають себе обдуреними, стверджує видання.

Світ загрожує найбільша криза з часів Другої світової війни, росіяни спустошують полиці супермаркетів, але у Володимира Путіна свої пріоритети. 17 березня він підписав указ про дату голосування за поправки до Конституції, покликані зберегти за ним владу на невизначений термін, йдеться в статті The Economist.

"На тлі цієї пандемії рішення Путіна здається злочинним", - написав Олексій Навальний, найвідоміший опозиційний діяч Росії.

Пізніше Путін зазначив, що голосування може бути відкладено в разі необхідності, але зараз воно має відбутися 22 квітня - у день народження Володимира Леніна. Це так само безглуздо, як і вибори в Радянському Союзі. Поправки, які дають президенту широкі повноваження і обнуляють терміни президентських повноважень, вже підписані Путіним і схвалені податливим Конституційним судом. Політолог Катерина Шульман так це охарактеризувала суд у Facebook: "Документ у своєму роді примітний: рідко коли дух рабства і інтелектуальне боягузтво виражають себе з такою повнотою в письмовому тексті".

Спектакль "народного схвалення" може тривати кілька днів, не вимагає мінімальної явки або незалежної перевірки і включатиме домашнє та електронне голосування.

"Путін був дуже наляканий, щоб провести належний референдум, тому він придумав цю неправдиву процедуру", - говорить Навальний.

"Кремль відчайдушно намагається втягнути нас у це, підрахувати голоси і оголосити про перемогу", - додає він.

Навальний відмовився брати участь у голосуванні. 15 березня група з 350 юристів, представників інтелігенції та журналістів підписала відкритий лист з попередженням про конституційний переворот, який загрожує увергнути країну в національний конфлікт. Через три дні число підписів збільшилося до 30 000.

Навіть прихильники Путіна відчувають себе обдуреними. "Брехати іноземцям - це одне. Брехати своєму народу - це зовсім інше", - каже один колишній офіцер. Зростаючий страх перед спалахом COVID-19 в Росії, де кількість офіційних випадків залишається підозріло низькою, і наполегливість Путіна щодо проведення голосування, незважаючи на рішення його уряду закрити кордони і школи, можуть посилити цей гнів. Багато хто пам'ятає, як Кремль брехав про масштаби ядерної катастрофи в Чорнобилі в 1986 році. Змінена Конституція Путіна проголошує сьогоднішню Росію спадкоємницею Радянського Союзу, чиє пропагандистське гасло, наповнена брехнею, називалася просто: "Правда".

Як писав раніше The Economist, Путін готується правити вічно. За останні 20 років путінський режим убив занадто багато людей і присвоїв занадто багато мільярдів, щоб переконати його в добровільній відмові від ефективної влади.

Докладно про російської конституційної реформи можна почитати в статті Олексія Ижака "Непередбачувана російська конституція".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі