Путін намагається використати в Сирії досвід, здобутий в Україні – WSJ

Поділитися
Путін намагається використати в Сирії досвід, здобутий в Україні – WSJ Путін в Сирії буде діяти так, як минулого літа в Україні. Ілюстрація © Колаж ZN.UA
Москва не буде захоплювати всю Сирію для Асада, а лише врятує його від опозиції так, як проросійських терористів в Донбасі від армії України.

В Сирії президент Росії Володимир Путін намагається розіграти сценарій, який він успішно використав в Україні, і при цьому за допомогою хитрощів змусити Захід довго розгадувати його плани.

Про це на сторінках Wall Street Journal пишуть Джеймс Марсон і Натан Ходж, які нагадують, що минулого року російський президент таємно відправив армію, щоб зупинити наступ Збройних сил України, які майже повністю розбили проросійських терористів в Донбасі. Це дозволило послабити становище Києва і виграти для бойовиків більш вигідні умови мінських угод. На думку оглядачів, це ж саме Путін хоче влаштувати і в Сирії: підтримати союзника Башара Асада і закріпити вирішальне слово Росії на переговорах щодо майбутнього Сирії.

Автори нагадують, що перед тим, як відкрито відправити війська в близькосхідну країну, Москва масово відправляла в Сирію свої літаки, зброю і солдатів, але при цьому заперечувала це. Кремль пояснював, що, як і раніше, відправляє зброю Дамаску. І от західна розвідка виявила не російські сили, а саме цю військову допомогу.

"Це можна легко вписати в шаблон, який був втілений в Україні. Коли добре озброєні люди без розпізнавальних знаків, явно схожі на російських солдатів, з'явилися в Криму, Москва наполягала, що це місцеві сили самооборони. А згодом Путін таки визнав, що "зелені чоловічки" були військовими Росії", - йдеться в статті.

В цей же час, Росія не завдає удару по ворогам Асада з достатньою силою, щоб принести сирійському президенту перемогу. Знову ж таки, Кремль повторює свої дії в Україні.

"Москва хоче здобути гарантію, що ситуація в Сирії буде врегульована на її умовах. Вона хоче зміцнити лінію фронту і підірвати боєздатність опозиції. Захоплення всієї країни не входить в її завдання", - пояснив експерт московського Центру Карнегі Микола Кожаров.

Колишній пілот Військово-морських сил США Кріс Хармер вважає, що Росія зможе зупинити наступ опозиції проти сил Асада. Але після цього їй доведеться захищати сирійського президента весь час.

Раніше видання Washington Post писало, що Путін анексував Крим через рішення Обами не карати Асада за використання хімічної зброї проти власного народу. Чим більше доказів американської слабкості, тим більше в майбутньому Путін буде випробовувати готовність США захищати союзників по НАТО в Балтії.

В цей же час, видання The Economist писало, що Путін втягнув Росію в конфлікт, з якого їй буде тяжко вийти. Асад потрібен російській стороні в статусі президента до тих пір, доки вона домовиться про якесь рішення щодо майбутнього Сирії в цілому. Також Росії важливо утримати військову базу в Тартусі, щоб зберегти вихід до Близького Сходу, країни якого є важливими покупцями російської зброї.

Видання Time писало, що кремлівській пропаганді складно виправдати вторгнення Росії в Сирію. У випадку вторгнення в Україну Москва легко вигадала "захист споконвічних земель" і російськомовних людей. А от в Сирії немає ані першого, ані другого.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Башару Асаду,чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачуютьрежим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".

30 вересня 2015 годапрезидент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомога військово-повітряних сил. У той же день Росія завдала авіаудару в Сирії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі