Путін намагається отримати вигоду від європейського невдоволення Трампом - NYT

Поділитися
Путін намагається отримати вигоду від європейського невдоволення Трампом - NYT Путін намагається покращити відносини з ЄС, скориставшись напругою у відносинах між європейцями і Трампом. © kremlin.ru
У Москві розуміють, що американський президент створює неочікувані можливості для російського порозуміння з Європою.

Президент Володимир Путін прибув у вівторок у Австрію, відчуваючи можливість, яку ще кілька місяців тому не можна було навіть уявити. Російський президент сподівається покращити холодні відносини з Євросоюзом, якого дратують вчинки президента США Дональда Трампа у низці напрямків: від кліматичних змін до угоди з Іраном і нещодавно запроваджених торговельних мит. І не важливо, що Путін до недавнього часу був фактично парією в Європі через його військове вторгнення в Україну, анексію Криму і військову кампанію в Сирії, за всі втручання у європейські вибори і спонсорування правих популістів на континенті, після отруєння політичного простору фейковими новинами і після замаху на екс-шпигуна і його доньку в Британії. Путін тепер виставляє себе як надійного друга і торговельного партнера Європи в той час, як адміністрація Трампа ставиться до найближчих союзників Америки як до стратегічних і економічних суперників, пише New York Times.

"Ми не ставимо за метою розділити когось чи щось в Європі. Навпаки, ми хочемо бачити об'єднаний і процвітаючий Євросоюз, тому що Євросоюз наш найбільший торгівельний і економічний партнер. Чим більше проблем всередині ЄС, тим більше ризиків і невизначеностей для нас", - сказав Путін в інтерв'ю для австрійського телебачення.

Він з великим задоволенням спостерігав за останніми подіями. Хоча раніше російського президента називали опортуністом і тактиком, тепер він здавався більш схожим на стратега на тлі того, як Трамп грубо відкинув вимоги Європи виключити її зі списку країн і регіонів, проти яких будуть діяти нові американські мита на сталь і алюміній. Популістичні, русофільські партії тепер при владі у Греції, Угорщині, Італії і Австрії. Можливість скасування економічних санкцій Євросоюз раптом почала здаватися реальною навіть попри те, що Росія не закінчила конфлікт проти України.

Останніми днями перед зустріччю лідерів країн G7 у Дональда Трампа були напружені телефонні розмови про запроваджені ним проблемними митами з президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей. Німці і канадці теж роздратовані цими митами. Вашингтон виправдовує навіть перед союзниками в НАТО, які відкидають пояснення, ніби нові стягнення потрібні для захисту "національної безпеки". Ця напруга буде особливо помітною у наступні вихідні, коли лідери G7 зустрінуться в Канаді. Зазвичай Америка домінувала на таких зустрічах. Але Трамп тепер буде здаватися ізольованим у питаннях торгівлі від шести інших лідерів. Цей міжнародний поділ, вірогідно, тішить Путіна, якого виключили з G8 після незаконної анексії Криму. Але він тепер бачить більш благоприємний ландшафт в Європі.

Австрія, яка офіційно дотримується нейтралітету, завжди мала тісні зв'язки з Москвою. Наступного місяця в її руки перейде президентство в ЄС. Молодий канцлер Австрії Себастьян Курц відмовився висилати російських дипломатів після замаху на екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його доньку Юлію. Хоча більшість європейських союзників і США швидко підтримали Велику Британію і дипломатично ізолювали Росію. Курц в коаліції з праворадикальною "Партією свободи", яка в 2016 році підписала угоду про партнерство з путінською "Единой Россией" і закликала скасувати економічні санкції.

В Італії праві популісти з "Ліги" минулого року підписали теж схожий документ з партією Путіна. Лідер італійскої політичної сили Маттео Сальвіні тепер обіймає посаду віце-прем'єр-мніністра і міністра внутрішніх справ. Він відкрито говорив про своє захоплення Путіним і бажання скасувати санкції проти Росії. Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що настав час бути "відкритими для Росії", яка "зміцнила свої позиції" у різних міжнародних кризах. Він також закликав скасувати санкції, які "шкодять російському суспільству".

Видання пише, що у Росії добре розуміють той факт, що саме Дональд Трамп створив несподівані можливості для Москви. Російський посол в ЄС Володимир Чижов сказав: "Я пильно стежу за тим, як змінюється ситуація. І коли з'явиться достатній рівень політичної волі, а таку тенденцію я бачу, тоді ЄС, вірогідно, зробить необхідні рішення і змінить свій курс".

Американське видання Los Angeles Times писало, що Путін не намагається навіть зміцнити Росію і добивається ослаблення усіх інших. Але у нього великі амбіції, але надто мало влади. Російська держава відстала через свою примітивну економіку і погані стандартами освіти і охорони здоров'я. Тому боротьбу доводиться вести брудними методами. А видання Financial Times писало, що навряд чи Путін утримається від нових конфліктів із Заходом.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі