Путін має нав'язливу жагу ризикувати – Bloomberg View

Поділитися
Путін має нав'язливу жагу ризикувати – Bloomberg View Путін ризикує в супереч здоровому глузду. Ілюстрація © un.org
Російський президент бездумно плює на всі ризики навіть зараз, коли російська економіка драматично скорочується.

Після того, як нафта обвалилася до нових цінових мінімумів, вона показала, що мильна бульбашка нетривалого розвитку російської економіки нарешті луснула. І, здається, президент Володимир Путін – це всього лише черговий корумпований чиновник, якому просто пощастило на початку. Але така оцінка не враховує те, як він схильний ігнорувати ризики.

Про це на сторінках Bloomberg оглядач Леонід Бершидський, який нагадує, що ціна бареля нафти на рівні 30 доларів створює російській проблемі економіки. Може здатися, що для Путіна зараз логічно було б вийти з воєн в Україні і Сирії, а також відмовитися від задушливого державного контролю над економікою на користь друзів-олігархів. Але він упирається цим очевидним рішенням, хоча громадськість починає демонструвати ознаки того, що вона вже втомилася від такої влади.

Путін не закінчив війну проти України. Натомість він відправив на зустріч з президентом Петром Порошенком свого соратника Бориса Гризлова, який підтвердив непохитність російської позиції щодо автономії так званих "ДНР" і "ЛНР". Війна в Сирії обходиться Росії дорого, але, попри кризу, вона продовжує бомбити її міста. Завдяки російським авіаударам, виснажені війська Башара Асада знову змогли піти в наступ і відбити у опозиціонерів кілька міст. Не боїться Путін і загрузнути у Сирії, як СРСР в Афганістані.

"На економічному фронті Путін зіштовхнувся з необхідністю знайти гроші на колосальні державні витрати на лояльність електорату і велетенський апарат силових відомств. Міністри просять провести масштабну приватизацію,але Путін чітко дав зрозуміти, що якщо вона і відбудеться, що лише на його умовах", - підкреслює Бершидський.

Він додає, що в результаті державні активи знову скуплять друзі-олігархи Путіна, що призведе до ще більшого злиття уряду з бізнесом, яке стало прокляттям для економіки Росії.

"Щоб так вперто робити те, що хочеться у таких несприятливих умовах, треба були або відчайдушно ризикованим, або віртуозом розрахунків, які суперечать здоровому глузду. Як на мене, перше пояснення більш логічне", - вважає автор.

Він пригадує, що в книзі-інтерв'ю Путіна "Від першої особи" російський президент розповідав, як він мало не влаштував ДТП, намагаючись вхопити жмут сіна з фури, яка їхала на зустріч, тільки тому, що "сіно дуже смачно пахло".

"В якомусь сенсі Путін і зараз намагається схопити щось, що для нього "добре пахне", ігноруючи ризики злетіти в кювет. Але тепер він керує величезною країною, а не старим "Запорожцем", - йдеться в статті.

В цей же час, видання Die Welt писало, що Путін мріє про домінування РФ в Європі, а відставка Меркель відкривала б цьому шлях. "Господар" Кремля, як підкреслює автор статті, вже знає, що віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель ставив під сумніви санкції проти РФ. Далі послідував баварський прем'єр-міністр Хорст Зеехофер, який нещодавно був з візитом в Росії.

Водночас, Путін залякує росіян "віртуальним сталінізмом". Кремль намагається переконати всіх у своїй безжалісності, непередбачуваності, можливо навіть божевіллі в якомусь розумінні, щоб росіянам здавалося, що краще змиритися, ніж спробувати протистояти йому.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі