Путін ховає страх перед санкціями за вихваляннями – The American Interest

Поділитися
Путін ховає страх перед санкціями за вихваляннями – The American Interest Путін хвалиться, що не боїться санкцій, але насправді це не так. © kremlin.ru
Економічний тиск не зупинив агресивну Росію, але точно змінив напрямок її руху.

Президент Володимир Путін провів минулі вихідні на Гоа, де пройшов щорічний саміт БРІКС. Під час прес-конференції російського президента спитали, чи розглядає РФ можливість пом'якшення санкцій проти США і ЄС, на що він відповів: "Фіг їм".

Потім він розповідав, як від російських санкцій нібито постраждали європейські компанії, і про те, як європейці втратили мільярди євро через заборону продавати продукти в Росії. Така бравада, безумовно, була музикою для вух його російської аудиторії. Але тон Путіна звучав зовсім інакше два тижня тому, коли він підписав ухвалену Держдумою постанову про вихід Росії з угоди зі США про утилізацію плутонію.

Про це на сторінках The American Interest пише Карина Орлова, яка нагадує, що тоді Кремль між іншим вимагав від Вашингтона відшкодування усіх втрат Росії через західні, а також її власні санкції. Звісно, російські ЗМІ нічого не сказали про таку риторику у своїх репортажах. Росіяни в новинах почули лише про те, як "Путін всемогутній виступив проти США". Але економічна реальність значно жорсткіша.

Російський уряд, розуміючи, що ціни на нафту найближчим часом лишаться на рівні 40 доларів за барель, нещодавно оголосили про скорочення бюджету на наступний рік. Зокрема, чиновники вирішили зменшити витрати на охорону здоров'я. Москва збирається витратити лише 6 мільярдів доларів на медичне обслуговування 126 мільйонів громадян. Але ця сума також включає витрати на дослідження. Втім, навіть після такого скорочення, уряду РФ все одно доведеться мати справу з дефіцитом бюджету. Тим часом, російські валютні резерви до кінця цього року скоротяться до 15 мільярдів доларів. А до середини 2017-го вони повністю будуть вичерпані.

Попри те, що МВФ прогнозує повернення Росії до економічного зростання наступного року, його довгостроковий прогноз досить похмурий через "збереження давніх структурних проблем і впливу санкцій на продуктивність і інвестиції".

Оглядач також нагадує, що Росія також на порядку денному міністрів закордонних справ ЄС. Запровадження нових європейських санкцій малоймовірне. Австрія якраз приєдналася до клубу Угорщини, Кіпру і Греції, які виступають проти тиску на Москву. Однак, жорстокі російські бомбардування в Сирії, схоже, відкинуть будь-які розмови про пом'якшення санкцій. В цей час, Держсекретар Джон Керрі оголосив, що США обмірковують запровадження нових санкцій проти Росії за її поведінку в Сирії.

Президент Володимир Путін дійсно показує "фігу" декому, але це точно не Захід. Він її демонструє власному народу, адже знову і знову мільйони росіян змушені платити ціну за особисті амбіції і інтереси їхнього лідера.

"Критично те, що рішення Путіна також б'ють по його внутрішньому колу, і його режим починає слабнути. Санкції не змусять російського президента поводитися більш демократично. Він перетнув так багато червоних ліній на шляху до цієї точки, що він просто не може повернутися. Зараз або Росія стане більш авторитарною і небезпечною, або Путін йде у відставку. Але те, що санкції можуть зробити – це змінити напрямок всієї Росії", - йдеться в статті.

Раніше стало відомо, що міністри країн ЄС обговорять санкції проти росіян у зв'язку з катастрофічною ескалацією ситуації в Алеппо. Повідомлялося, що Велика Британія, Франція і Німеччина мають намір переконати ЄС у необхідності засудити руйнівну повітряну кампанію Росії в Сирії і підготувати грунт для введення нових санкцій проти режиму президента Башара аль-Асада. Крім того, зазначалося, що Париж і Лондон може підштовхнути інших лідерів ЄС у четвер розглянути введення заборон на поїздки і заморожування активів у відношенні 12 росіян, залучених у сирійський конфлікт.

Проте міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр і верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах Федеріка Могеріні скептично оцінили можливість введення Євросоюзом "сирійського пакету" санкцій проти РФ.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі