Новини Росії - Путін не хоче, щоб росіяни навіть думали про революцію - Світ - dt.ua

Путін боїться Леніна через більшовицький переворот – RFERL

27 січня, 2016, 11:53 Роздрукувати

Кремль парадоксально захоплюється СРСР і водночас ненавидить переворот, який його створив.

Путін боїться Леніна через революцію. Ілюстрація

 Перша кольорова революція була не помаранчева і не трояндова, а червона. І організували її не в Києві чи в Тбілісі, а спланували зовсім не в Брюсселі чи Вашингтоні. Насправді вона сталася в рідному місті Володимира Путіна, який терпіти не може революції.

Про це на сторінках Radio Free Europe Radio Liberty політичний оглядач Браян Вітмор, який припускає, що саме Росія майже століття тому могла винайти так звані "кольорові" революції.

І чим ближче до століття більшовицького перевороту 1917 року, тим більше вона змушує нервувати Путіна, країна якого все глибше занурюється в кризу. Виступаючи перед провладними активістами в Ставрополі російський президент розкритикував засновника СРСР і більшовиків за вбивство царя Миколи ІІ разом з усією сім'єю і за те, що Ленін "заклав бомбу сповільненої дії" в фундамент російської держави.

Він пояснив також свою критику на адресу Леніна, яку він висловив 21 січня на день народження комуністичного "вождя".

"Дозволити своєму правлінню слідувати ідеям – це правильно, але лише тоді, коли ці ідеї приведуть до правильних результатів, а не так як це було у Володимира Ілліча. Врешті-решт його ідея призвела до розвалу СРСР", - сказав Путін, додавши: "Нам не потрібна глобальна революція".

Ця критика кремлівського лідера на адресу Леніна стала останнім прикладом "невизначеності і шизофренії" російського режиму щодо того, як він ставиться до більшовицького перевороту і його річниці. Вона також відображає страх російських еліт щодо того, що 2017 рік може так само стати революційним.

Путінський Кремль боїться будь-яких революцій незалежно від їхнього кольору і значення, тому що, як пояснює політичний коментатор Аліна Вітуховська, сучасна російська влада підсвідомо боїться аналогічного завершення для себе.

Оглядач нагадує, що кілька місяців тому Кремль замість того, щоб відзначити 98-му річницю більшовицького перевороту 7 листопада чомусь вирішив святкувати 74-ту річницю параду, який комуністична влада влаштувала на 24-ту річницю перевороту, після якої радянські солдати вирушили фронт Другої світової війни. І це дійсно мало дуже дивний вигляд.

Путін вже давно почав використовувати радянський символізм і ностальгію, щоб зміцнити свою владу. Але Кремль вибірково возвеличує радянські міфи, і це дозволяє зрозуміти, чого він боїться. Ідеалістичні ідеї перевороту 1917 року, за версією російської влади, - це погано, а от дисципліна Йосипа Сталіна разом з репресіями і мобілізацією – навпаки, добре. Відповідно Ленін став негативним персонажем, а Сталін – позитивним.

Іншими словами, Кремль на чолі з Путіним не хоче, щоб росіяни навіть думали про будь-яку революцію. Краще сфокусувати їхню увагу на війні і бажано переможній.

Читайте також: Україна повинна залишити в минулому "скам'янілі" спогади про Леніна – Die Welt

"Любов до СРСР парадоксально поєднується з ненавистю до всього, що революція, завдяки якій з'явився Радянський Союз, насправді пропонувала: авангардизм, фемінізм, свободу совісті і соціальні зміни", - підкреслював оглядач Артем Рондарєв.

Нагадаємо, що Володимир Путін неодноразово заявляв, що вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною трагедією ХХ століття і драмою для всіх росіян.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >