Противники Мей набрали підписи для розгляду питання про недовіру - ЗМІ

Поділитися
Противники Мей набрали підписи для розгляду питання про недовіру - ЗМІ Для розгляду питання про недовіру необхідно, щоб 48 членів Консервативної партії направили листа в комітет 1922 © Facebook/Donald Tusk
Питання розглядається у зв'язку з угодою щодо Brexit.

Противники прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей змогли заручитися достатньою підтримкою для розгляду питання про недовіру їй у зв'язку з Brexit, повідомив британський телеканал Sky News, посилаючись на джерело, пов'язане з правлячою Консервативною партією.

Згідно з даними інших джерел, всі парламентські організатори Консервативної партії отримали припис скасувати заплановані зустрічі і повернутися до Лондону.

Зазначається, що згідно з правилами Консервативної партії, для ініціювання голосування за висловлення недовіри лідеру партії Мей, 15% членів партії повинні написати листа голові комітету 1922 Грему Брейді. 15% партії - це 48 людей. Потім комітет розглядає листи і вирішує чи варто проводити голосування, в якому візьмуть участь всі представники партії. Мей потрібно буде набрати більшість голосів, щоб залишитися лідером консерваторів.

Видання The Independent зазначає, що не менше 18 депутатів вже відкрито оголосили, що направили листи з висловленням недовіри Терезі Мей. Проте багато депутатів можуть публічно і не розголошувати рішення про направлення відповідних листів. За деякими даними, всі необхідні 48 листів вже могли бути направлені в комітет 1922.

Раніше Мей заявила, що має намір контролювати процес виходу Великої Британії з Європейського союзу і довести його до кінця. При цьому прем'єр зазначила, що вона не сумнівається у вірності своїх дій щодо Brexit. За її словами, досягнута угода повертає Великій Британії повний контроль над кордонами, припиняє вільне пересування, дає повний контроль над видатками, а також повний контроль над законодавством і припиняє дію рішень Європейського суду для королівства.

Читайте також: Британія вийде з-під юрисдикції Європейського суду - Мей

15 листопада чотири британських міністри подали у відставку через угоду щодо Brexit. З посад пішли міністр юстиції Раніл Джаявардена, міністр у справах Північної Ірландії Шейлеш Вара, міністр щодо Brexit Домінік Рааб і міністр праці і у справах пенсій Естер Маквей.

Парламентери щодо Brexit Євросоюзу та Великої Британії 13 листопада погодили текст угоди. Основний документ становить 585 сторінок. Угода передбачає "м'який" сценарій виходу Британії з ЄС.

Раніше повідомлялося, що 11 з 25 міністрів уряду Мей виступили проти її плану Brexit.

Через Brexit у відставку пішли вже кілька британських міністрів, в тому числі головний парламентер щодо виходу Британії Девід Девіс і глава МЗС Борис Джонсон - прибічники "жорсткого" Brexit, у той час як прем'єр Тереза Мей надала перевагу "м'якому" виходу королівства з ЄС.

Нагадаємо, 12 липня уряд Мей представило свій план щодо Brexit. Мінфін Британії передбачив понад трьох мільярди доларів, прораховуючи різні сценарії Brexit.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі