Протести в Гонконзі: поліція застосувала сльозогінний газ в метро, в аеропорту поновилася акція

Поділитися
Протести в Гонконзі: поліція застосувала сльозогінний газ в метро, в аеропорту поновилася акція Протестувальники в Гонконзі використовують лазери, щоб перешкодити системі розпізнавання облич © Albert Au-Yeung/Twitter
У цьому році протести, що почалися як мирний громадянський рух, зібрали на вулицях до мільйона людей. Поліція регулярно застосовує при розгоні не тільки кийки, але і так звану "нелетальну зброю".

Кілька сотень демонстрантів у вівторок поновили акцію протесту в міжнародному аеропорту Гонконгу. Напередодні в аеропорту Гонконгу вже проходили масові акції протесту, через які адміністрація аеропорту скасувала всі рейси. До будівлі міжнародного аеропорту прийшли кілька тисяч протестувальників. У ніч на вівторок в аеропорту залишилася лише невелика група мітингарів, але до полудня за місцевим часом в термінал повернулися кілька сотень людей.

Аеропорт Гонконгу - найбільший міжнародний транзитний вузол. У 2018 році там побували близько 75 мільйонів пасажирів.

Протести тривають і в інших частинах міста. Зокрема, поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі в метро, переслідуючи демонстрантів під час сутичок, що почалися після мирного і санкціонованого владою мітингу за демократію і політичну автономію міста, зазначає BBC.

На одному з відео видно, що на станції "Тай Ку" синьої гілки гонконского метро екіпірований спецназ стріляє у протестувальників гумовими кулями з близької відстані. Є свідчення того, що як мінімум одна жінка отримала серйозне поранення в обличчя, і лікарі побоюються, що вона втратить око.

Також на деяких записах видно, як поліція застосовує кийки проти людей на ескалаторі у русі.

Вуличні демонстрації і протести почалися в Гонконзі після внесення закону про спрощену процедуру екстрадиції підозрюваних в інші країни, включно з материковим Китаєм. У 1997 році колишня британська колонія Гонконг була передана під управління Пекіна за договором, згідно з яким комуністичний уряд КНР обіцяв не міняти політичний та економічний устрій на острові і підтримувати принцип "одна країна - дві системи". Спрощена процедура висилки підозрюваних в Китай загрожує переслідуванням інакодумців в Гонконзі, вважають противники закону.

Під тиском протестувальників гонконгська адміністрація на невизначений час зняла законопроект з розгляду, але опозиція вважає, що цього недостатньо і вимагає відкликати його остаточно.

У цьому році протести, що почалися як мирний громадянський рух, зібрали на вулицях до мільйона осіб. Після зіткнень з поліцією і штурму законодавчих зборів протестувальниками протистояння набуло запеклого характеру. Поліція регулярно застосовує при розгоні не тільки кийки, але і так звану "нелетальну зброю".

Читайте також: Китай назвав протести в Гонконзі тероризмом

Видання The Economist вважає, що уряд Китаю може піти шляхом силової зачистки протестів і повторити трагічні події на площі Тяньаньмень в Пекіні 1989 року. Аналітики підкреслили, що такий сценарій не вигідний насамперед для КНР Детальніше читайте в матеріалі "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі