Протести у Франції: опубліковано маніфест "жовтих жилетів"

Поділитися
Протести у Франції: опубліковано маніфест "жовтих жилетів" Протест проти цін на паливо мутував у політичний
Вимоги протестувальників розділені на політичні, економічні, екологічні та геополітичні.

Учасники акції "Жовтих жилетів" у Франції опублікували маніфест із вимогами до влади. Він містить 25 пунктів, документ є у вільному доступі на сайті Le Libre Penseur.

Акція, що починалася як стихійний протест проти підвищення акцизів на паливо, набула масштабного характеру. Протести супроводжуються вандалізмом, мародерством і сутичками активістів із правоохоронцями. Кількість травмованих і затриманих зростає.

Попри готовність уряду піти на поступки в питанні акцизу, мітингувальники не припиняють її. Наразі "жовті жилети" розділили перелік із 25 вимог на чотири категорії: політичні, економічні, екологічні та геополітичні, пише LB.ua. Протестувальники вимагають:

1. Скликати всенародне зібрання для проведення реформи оподаткування. Законодавчо заборонити податки, що перевищують 25% статків громадянина.

2. Підвищити мінімальні зарплати, пенсії і прожитковий мінімум на 40%.

3. Створити нові робочі місця в сферах охорони здоров'я, освіти, громадського транспорту, правопорядку й інших.

4. Негайно розпочати будівництво п'яти мільйонів одиниць доступного житла, чим забезпечити зниження оренди, іпотеки та створення робочих місць у сфері будівництва. Посилити покарання мерій і префектур, що залишають безхатченків просто небома.

5. Зменшити розміри банків і знищити банківські монополії. Заборонити банкам з вкладниками займатися біржовими спекуляціями. Заборонити порятунок неліквідних банків за гроші платників податків.

6. Анулювати внутрішній борг.

7. За народної підтримки внести до Конституції поправки в інтересах повновладдя народу. Узаконити загальні референдуми за народною ініціативою.

8. Заборонити лобіювання та схеми впливу. Заборонити особам із судимістю довічно обіймати виборні посади, заборонити обіймати кілька виборних посад за сумісництвом.

9. Вийти з Європейського Союзу та відновити обіг власної валюти.

10. Припинити практику втечі від податків. Повернути 80 мільярдів євро, які 40 найбільших компаній винні державі.

11. Припинити подальшу приватизацію та повернути у власність держави вже приватизоване майно, включно з інфраструктурними об'єктами.

12. Прибрати з доріг радари та камери. На думку активістів, вони не допомагають запобігти аваріям і є завуальованим податком.

13. Виключити ідеологію з національної системи освіти та критично переглянути деструктивні й дискредитовані методики навчання.

14. Збільшити бюджет у чотири рази. Прописати в законах максимально дозволений час очікування для юридичних процедур. Спростити судову систему. Зробити правосуддя безкоштовним і загальнодоступним.

15. Знищити медійні монополії, викорінити кумівство між ЗМІ та політиками. Зробити ЗМІ загальнодоступними та гарантувати різноманітність думок. Заборонити редакторську пропаганду. Припинити субсидії ЗМІ та податкове сприяння журналістам.

16. Гарантувати громадянські свободи. Прописати в Конституції повну заборону на втручання держави в справи освіти, охорони здоров'я та інституту сім'ї.

17. На законодавчому рівні зобов'язати виробників техніки продовжити термін придатності щонайменше до десяти років. Зобов'язати їх мати в наявності запчастини.

18. Якомога швидше заборонити виробництво та обіг пластикової тари й пакування, що забруднює навколишнє середовище.

19. Обмежити вплив фармацевтичних компаній на систему охорони здоров'я. Провести всенародний з'їзд щодо реформи охорони здоров'я.

20. Заборонити ГМО та пестициди. Заборонити використання сільськогосподарських угідь без ротації посівів.

21. Наново провести індустріалізацію з метою відмови від імпорту, який заподіює найбільшу шкоду екології.

22. Негайно вийти з НАТО та законодавчо заборонити використання французьких військ в агресивних війнах.

23. Припинити політику грабежу, військове та політичне втручання в справи Африки. Віддати гроші та власність диктаторів, набуті нечесним шляхом, народу Африки. Негайно повернути додому французькі війська. Покінчити з колоніальною системою, яка зобов'язує африканські країни тримати валютні запаси в центробанку Франції, яка утримує Африку в злиднях. Вести переговори як рівні з рівними.

24. Припинити потік іммігрантів.

25. У внутрішній політиці забезпечити виняткову повагу до міжнародного права і підписаних угод.

Читайте також: Макрон готується звернутися до французів у зв'язку з масовими протестами в країні

 

Нагадаємо, 17 листопада у Франції спалахнули протести проти здорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини та вчиняли сутички з правоохоронцями та групами інших протестувальників. Кількість поранених сягає десятків осіб, затриманих – перевищила 1,7 тисячі осіб.

4 грудня Єлисейський палац ухвалив рішення найближчим часом ввести мораторій на підвищення податків на паливо. Проте протестувальники залишилися незадоволеними цим рішенням, розширили список власних вимог і відмовилися припиняти акцію. Вони також виступили проти політики президента Еммануеля Макрона та його реформ.

Докладніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі