Пропозиція по нафті досягне 9-річного мінімуму після падіння попиту - Financial Times

Поділитися
Пропозиція по нафті досягне 9-річного мінімуму після падіння попиту - Financial Times Минулого місяця ОПЕК і Росія домовилися про обмеження поставок на 9,7 млн барелів на добу © DT.UA
США більше всіх скоротять виробництво нафти в 2020 році.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), поставки нафти в цьому місяці впадуть до дев'ятирічного мінімуму, оскільки світові виробники йдуть на великі скорочення, щоб компенсувати рекордний спад попиту, пише Financial Times.

У четвер, у щомісячному звіті МЕА йдеться про те, що, у травні очікується скорочення видобутку на 12 млн барелів на день, після того, як нафтовидобувна група "OPEC +" скоротила постачання сировини. Згідно з доповіддю, "масові скорочення" з інших країн, включаючи США і Канаду, також здійснюються швидше, ніж спочатку передбачалося.

"Саме на стороні пропозиції ринкові сили продемонстрували свою міць і показали, що біль від більш низьких цін зачіпає всіх виробників", - сказали в МЕА. Очікується, що загальний обсяг поставок у травні складе 88 млн барелів на добу.

Згідно з прогнозами, обсяг виробництва в країнах, що не входять в ОПЕК, до червня буде на 4 млн барелів на добу нижче. Очікується, що США до кінця року, стане найбільшим джерелом скорочення, при цьому обсяг виробництва знизиться на 2,8 млн барелів на добу в порівнянні з кінцем 2019 року.

Хоча Саудівська Аравія найбільший виробник ОПЕК і найбільший у світі експортер, вона скорочує свою пропозицію ще більше, у порівнянні з рекордно високим рівнем, досягнутим у квітні, коли країна брала участь у ціновій війні. Річне скорочення королівства з кінця 2019 року складе 900 тисяч барелів на добу.

У квітні президент США Дональд Трамп чинив тиск на королівство, щоб Саудівська Аравія припинила стратегію наповнення ринку зниженою ціною на нафту після того, як американські сланцеві лідери лобіювали Вашингтон, заявивши, що падіння цін на нафту завдає шкоди вітчизняній промисловості.

У минулому місяці ОПЕК і Росія домовилися про обмеження поставок на 9,7 млн барелів на добу з травня, а Саудівська Аравія і кілька союзників по Перської затоки оголосили про додаткові добровільні обмеження в останні дні.

У п'ятницю Трамп провів переговори з саудівським королем про ринки нафти, що співпало з серією оголошень про заходи жорсткої економії з боку королівства, оскільки багате нафтою королівство прагне обмежити економічну біль від зниження цін.

Читайте також: У травні-червні ціни на нафту зростуть до $ 35 за барель – прогноз ОПЕК

МЕА заявило, що перспективи ринку нафти покращилися через скорочення поставок і поліпшення показників попиту, оскільки заходи з обмеження були ослаблені. Ціни на нафту відновилися після того, як ціна нафти марки Brent впала до 18-річного мінімуму нижче 20 доларів за барель в минулому місяці. У четвер Brent виріс більш ніж на 3 відсотки і перевищив 30 доларів.

МЕА заявило, що падіння попиту на нафту в цьому році, хоча і є найбільшим падінням за всю історію, не буде таким серйозним, як спочатку передбачалося, але попередив, що відновлення спалахів коронавірусу становило ризик для "поступового, але крихкого" відновлення.

Споживання нафти знизиться на 8,6 млн барелів на добу, що нижче прогнозу минулого місяця в 9,3 млн барелів на добу. Це призведе до збільшення загального попиту в 2020 році до 91,2 млн барелів на добу в порівнянні з приблизно 100 млн барелів на добу в минулому році.

Раніше, три країни Перської затоки прийняли рішення додатково знизити видобуток нафти. Країни знизять видобуток додатково до квоти ОПЕК+.

Нагадаємо, 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.

Хоча президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі