ПРООН: Є ризик втрати цілого покоління через COVID-19

Поділитися
ПРООН: Є ризик втрати цілого покоління через COVID-19 © delo.ua
У понад половини населення Землі не має доступу до соціального захисту.

Зростаюча коронавірусна криза загрожує непропорційно вдарити по країнах, причому не тільки як криза охорони здоров'я в короткостроковій перспективі, але і як руйнівна соціально-економічна криза в майбутні місяці та роки, розповіли у понеділок в Програмі розвитку ООН (ПРООН).

Очікується, що втрати доходу в країнах перевищуватимуть 220 мільярдів доларів. Майже половина всіх робочих місць в Африці може бути втрачена. За оцінками, у 55% населення світу немає доступу до соціального захисту, ці втрати відіб'ються на всіх, що позначиться на освіту, права людини та, в найбільш серйозних випадках, на основних питаннях продовольчої безпеки та харчування.

Лікарні з обмеженими ресурсами та хиткі системи охорони здоров'я, ймовірно, перевантажать, відзначають експерти ПРООН. Це може ще більше посилитися різким зростанням числа випадків, оскільки до 75 відсотків людей в найменш розвинених країнах не мають доступу до мила і води.

Додаткові соціальні умови, такі як поганий міське планування і перенаселення в деяких містах, слабкі послуги з видалення відходів і навіть пробки на дорогах, що перешкоджають доступу до медичних установ, можуть збільшувати навантаження.

"Ця пандемія, криза здоров'я. Але не тільки криза здоров'я. Для великих районів земної кулі пандемія залишить глибокі шрами", - зазначив адміністратор ПРООН Ахім Штайнер. "Без підтримки з боку міжнародної спільноти ми ризикуємо повністю змінити здобутки, досягнуті за останні два десятиліття, і втратити ціле покоління, якщо не в житті, то в правах, можливостях і гідність".

Працюючи в тісній координації з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), ПРООН допомагає країнам готуватися до пандемії COVID-19, реагувати на неї та відновлюватися, приділяючи особливу увагу найбільш уразливим.

ПРООН вже працює над підтримкою систем охорони здоров'я в таких країнах, як Боснія і Герцеговина, Китай, Джибуті, Сальвадор, Еритрея, Іран, Киргизстан, Мадагаскар, Нігерія, Парагвай, Панама, Сербія, Україна та В'єтнам.

Під керівництвом ПРООН вже створений механізм швидкого реагування COVID-19, фінансований коштом наявних ресурсів і капіталізований з початковими 20 мільйонами доларів США. Цей механізм розподіляється через механізм прискореного реагування, що дозволяє групам ПРООН пропонувати країнам негайну допомогу для їх національного реагування. ПРООН очікує, що для підтримки 100 країн буде потрібно мінімум 500 мільйонів доларів.

Заклик до дії

ПРООН звернулася до міжнародного співтовариства із закликом до дій, щоб не обмежуватися безпосереднім впливом COVID-19. Організація підкреслила необхідність трьох пріоритетних дій: ресурси, які допомагають зупинити поширення вірусу, підтримка для реагування під час самої спалаху і ресурси для запобігання економічного колапсу країн.

В якості негайної відповіді ПРООН нарощує підтримку, яку вона надає Китаю та іншим азійським країнам, щоб допомогти зміцнити системи охорони здоров'я. Це містить надання їм допомоги у придбанні таких необхідних предметів медичного призначення, використання цифрових технологій і забезпечення оплати праці працівників охорони здоров'я.

Водночас ПРООН надаватиме країнам підтримку в уповільненні поширення вірусу і в забезпеченні соціального захисту вразливих груп населення, сприяючи відповідних заходів всього уряду і всього суспільства на додаток до зусиль в секторі охорони здоров'я.

У більш довгостроковій перспективі ПРООН буде працювати з країнами для оцінки соціальних і економічних наслідків застосування COVID-19 і вживання термінових заходів з відновлення, щоб звести до мінімуму довгострокові наслідки, особливо для вразливих та маргіналізованих груп, і допомогти товариствам краще відновитися.

Для розв'язання проблеми COVID-19 та її наслідків будуть потрібні партнери, які можуть працювати в різних системах і секторах, а також у складних і невизначених контекстах. Завдяки багаторічному досвіду роботи на передньому краї, це те, для чого призначена ПРООН.

ПРООН повністю функціонує в 170 країнах і територіях і зосереджена на своїй відповіді на COVID-19, мобілізуючи всі свої ресурси для вирішення цього безпрецедентного завдання.

Читайте також: Трамп визнав, що в США від коронавірусу можуть померти 100 тисяч осіб

Раніше Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодився надати Україні кредит в обсязі 40 млн євро для швидкого реагування та проведення необхідних заходів з подолання коронавірусу в Україні.

Як повідомлялося, станом на 25 березня в Україні підтверджено чотири смерті в результаті інфікування коронавірусом. На засіданні Кабмін прийняв рішення продовжити карантинні заходи на всій території країни до 24 квітня.

У 10 регіонах вже введений режим надзвичайної ситуації. З сьогоднішнього дня режим НС почне діяти в Запоріжжі.

Детальніше про відмінності між режимом надзвичайної ситуації та надзвичайним станом, а також про механізми їх введення читайте в матеріалі ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі