Промислова активність КНР впала до найнижчих показників за 6,5 років – Wyborcza

Поділитися
Промислова активність КНР впала до найнижчих показників за 6,5 років – Wyborcza Економічні проблеми Китаю ще не закінчилися. Ілюстрація © m.fang.com
Економічні проблеми Китаю продовжуються, хоча аналітики чекали у вересні пожвавлення виробництва.

З Китаю надходять сигнали про те, що поглиблення його економічних проблем продовжується. Індекс активності китайського виробництва зменшився до рівня, який був у березні 2009 року, коли світ переживав економічну кризу.

Про це сьогодні повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на дані про індекс Caixin/Market. Вони свідчать, що у вересні китайська промислова активність впала до рівня 47. Це найнижчий показник за 6,5 років. Такі дані здивували аналітиків, оскільки вони прогнозували пожвавлення виробництва в Китаї і зростання показника до 47,5 чи 47,3 ще в серпні.

Видання пояснює, що показник нижче 50, згідно з 100-бальним індексом, свідчить про обмеження економічної активності. Аналітики, які складають індекс Caixin/Market пояснюють, що формують його на основі даних від китайських заводів щодо закупок. З них випливає, що в цьому місяці китайські компанії зменшили виробництво, обмежили експорт і зіштовхнулися зі зменшенням замовлень. Тому їм довелося навіть звільняти працівників.

В останньому кварталі зростання ВВП Китаю склало 7%. І це був найнижчий показник з 2008 року. Аналітики прогнозують, що наступного року темп розвитку китайської економіки зменшиться до 6,2%.

На днях Goldman Sachs підрахував витрати Китаю на підтримку фондового ринку за квартал. З'ясувалося, що уряд Китаю витратив 236 млрд доларів, або 1,5 трлн юанів на підтримку фондового ринку, обвал якої почався три місяці тому.

Основних хвиль обвалу китайського фондового ринку було поки три - з піками 12 червня, 27 липня і 24 серпня (чорний понеділок). Як пишуть Олена Злобіна і Оксана Курінна статті DT.UA "Китайське диво поки скасовується", у липні Шанхайський фондовий ринок втратив 30% своєї капіталізації, при цьому близько 1400 компаній призупинили торги своїми акціями через побоювання подальшого обвалу. До цього моменту в ринок вже було залучено понад 100 млрд юанів в надії, що це зможе зупинити мчить під укіс локомотив, але дива не сталося.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі