Припинення США дозаправки саудівських літаків не вплине на війну в Ємені - CNN

Поділитися
Припинення США дозаправки саудівських літаків не вплине на війну в Ємені - CNN США закликали Саудівську Аравію до припинення вогню в Ємені
Рішення США не вплине на перебіг військової кампанії в Ємені.

Рішення США припинити дозаправку в повітрі літаків очолюваної Саудівською Аравією коаліції для її кампанії в Ємені не тягне за собою військових наслідків, пише телеканал CNN. Адміністрація президента США Дональда Трампа грає на публіку. З'явилася можливість просунутися в розслідуванні вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі і одночасно переконатися в прихильності Королівства стратегічному курсу.

Вбивство Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі і війна в Ємені, яка поставила цю країну на межу голоду, стали двома основними джерелами напруженості в багаторічному альянсі між Вашингтоном і Ер-Ріядом.

Припинення дозаправки - це спосіб здатися розсердженими тим, що незабаром після призову Білого дому до припинення вогню в Ємені, коаліція почала повітряну і наземну атаку на порт Ходейда, утримуваний хуситами. І це також спроба відвернути увагу від факту, що французи і англійці, як і їх союзники в США, продовжують надавати набагато важливішу підтримку саудитам на цій війні.

Військова кампанія Саудівської Аравії, яка, за словами ООН, призвела до того, що 14 мільйонів людей в Ємені перебувають на межі голоду, не буде порушена через це рішення США. Насправді, саудівці навіть стверджували, що закінчення дозаправки було їхньою ідеєю у зв'язку з "покращенням можливостей щодо здійснення дозаправки".

"Коаліція, проконсультувавшись із США, запросила припинення підтримки щодо дозаправки літаків для операцій в Ємені", - йдеться в заяві саудівського уряду.

Припинення підтримки щодо дозаправки може стати першим кроком до більш масштабних дій, спрямованих на те, щоб переконати Саудівську Аравію сісти за стіл переговорів з їх союзниками в уряді Ємену, ОАЕ, Судану і рядом воєнізованих повстанських організацій. Є багато чого, що можна зробити. США є основним постачальником боєприпасів для ВПС Саудівської Аравії, а вони також надають розвіддані. Велика Британія і Франція також надають зброю Саудівській Аравії. Крім того, Сполучене Королівство допомагає в "оцінці бойових ушкоджень" - наслідків бойових дій і бомбардувань, у той час як Франція направила спеціальних військових радників, щоб допомогти запобігти морським атакам та видобутку корисних копалин хуситами.

Для цього існують цілком розумні причини, головним чином зосереджені навколо підтримки Іраном хуситів - повстанського руху, який контролює Ходейда і столицю Ємену Сану. Їхні стратегічні можливості значно розширились завдяки іранським поставкам обладнання та технологій, завдяки яким проводилися запуски балістичних ракет великої дальності на об'єкти Саудівської Аравії.

З точки зору Саудівської Аравії хусити представляють не меншу загрозу, ніж терористична організація "Хізбалла" представляла для Ізраїлю. Наразі "Хізбалла" є потужною військовою силою, здатною запускати десятки тисяч ракет проти Ізраїлю і заподіювати стратегічні втрати. Хусити, як і "Хізбалла" - шиїтська воєнізована організація, яку підтримує Іран. Вона є маріонеткою в боротьбі Саудівської Аравії та Ірану за регіональне панування на Близькому Сході. Хусити контролюють західну берегову лінію Ємену, завдяки чому вони теоретично можуть перешкоджати судноплавству по Червоному морю. Це тягне за собою жахливі наслідки для Європи і може дозволити Ірану блокувати одну з найважливіших економічних артерій світу.

Близько 14 мільйонів людей перебувають на межі голоду, в тому числі і діти, є також побоювання у зв'язку з епідемією холери. Тому важливо, щоб адміністрація Трампа відстоювала дотримання прав людини і намагалася запобігти гуманітарній катастрофі. Але на мораль часто не звертають увагу у зовнішній політиці, особливо ця адміністрація.

Збройний конфлікт в Ємені триває з березня 2014 року. Війська єменського президента Абда Раббо Мансура Хаді протистоять повстанцям-хуситам, яким, згідно з твердженнями ряду країн, допомагає Іран. Арабська коаліція, сформована в 2015 році під керівництвом Саудівської Аравії, підтримує урядові сили.

У листопаді 2017 року почалися жорстокі сутички між прихильниками екс-президента Ємену Салеха і повстанцями-хуситами, які раніше боролися з силами Хаді і коаліції. Це сталося після того, як сили Салеха виступили проти хуситов. 6 грудня було повідомлено про загибель Салеха, вбитого хуситами.

Країна знаходиться на межі найстрашніого голоду в світі. За даними ООН, в Ємені 20 млн людей потребують гуманітарної допомоги, з них 14 млн перебувають на межі голоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі