Примусова праця та сексуальна експлуатація генерують 150 мільярдів доларів прибутку щорічно

Поділитися
Примусова праця та сексуальна експлуатація генерують 150 мільярдів доларів прибутку щорічно © azh.kz
За оцінкою МОП, найбільшу вигоду приносить сексуальна експлуатація. Прибуток від цього виду діяльності у шість разів більший, ніж від усіх інших видів примусової праці. Це пояснюється низькими операційними витратами і високими цінами, які платять споживачі цієї праці.

Примусова праця і сексуальна експлуатація генерують 150,2 млрд доларів прибутку щорічно. Ця цифра в три рази перевищує попередню оцінку, повідомляє Міжнародна організація праці (МОП), структурний підрозділ ООН, що опублікував 20 травня звіт (PDF), присвячений примусовій праці.

Підрахунки базуються на іншій доповіді МОП, опублікованій в 2012 році, в якій стверджувалося, що рабською працею у світі займаються близько 21 млн осіб. При цьому примусова праця визначається як робота, яка виконується не добровільно, в тому числі за допомогою обману, шахрайства, залякування і примусу. При цьому такі працівники не обов'язково отримують жебрацьку платню: деякі заробляють цілком пристойні гроші.

За оцінкою МОП, найбільшу вигоду приносить сексуальна експлуатація. Прибуток від цього виду діяльності у шість разів більший, ніж від усіх інших видів примусової праці. Це пояснюється низькими операційними витратами і високими цінами, які платять споживачі цієї праці. У світовому масштабі сексуальна експлуатація приносить близько 99 млрд доларів щорічно. При цьому прибуток від примусової праці у таких галузях, як будівництво, виробництво, гірничодобувна промисловість і комунальне господарство складає в сумі близько 34 млрд доларів. На частку сільського господарства припадає 9 млрд, а примусова безкоштовна або низькооплачувана праця на ниві домашнього господарства приносить ще 8 млрд.

Експерти підрахували, що більше половини жертв рабства становлять жінки (55%). Чверть від загальної кількості рабів - діти у віці до 18 років.

Максимальний прибуток від примусової праці припадає на країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де живе найбільша кількість рабів (56%). На рік вони приносять 51,8 млрд доларів.

За ними йдуть країни з розвиненою економікою та ЄС, які заробляють на рабах 46,9 млрд доларів щорічно. При цьому в розвинених країнах відзначається максимальний річний прибуток з одного раба - в середньому 34 800 доларів, у той час як в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні він не перевищує 5 000 доларів.

У звіті не враховується примусова праця, ініційованадержавою, - в армії, в'язницях тощо.

При цьому офіційні особи МОП нагадують, що процеси глобалізації наражають будь-яку міжнародну компанію на ризик укласти угоду з підрядником, що використовує рабську працю. Скандали неодноразово торкалися Узбекистану, який звинувачували у використанні дитячої та примусової праці на бавовняних плантаціях. Діставалося й Apple: заводи, що складають iPhone і iPad. Також неодноразово викривали порушення такого роду.

З 28 травня по 12 червня у Женеві відбудеться чергова конференція Міжнародної організації праці, під час якої будуть обговорювати питання рабства в сучасному світі. !zn

Читайте також:

Польське консульство у Луцьку допомагало переправляти українок у німецькі борделі

У США українця засуджено до довічного ув'язнення за торгівлю людьми

В Луганській області сім'я фермерів тримала у рабстві 11 робітників (фото)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі