Президенти Туреччини та РФ ухвалили спільну заяву щодо ситуації в Іраку та Лівії

Поділитися
Президенти Туреччини та РФ ухвалили спільну заяву щодо ситуації в Іраку та Лівії Сторони виступили з ініціативою припинення вогню і бойових дій в Лівії з 12 січня © vesti.az
Ердоган і Путін відреагували на вбивство Сулеймані і ескалацію ситуації на Близькому Сході в спільній заяві.

Президенти Росії і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган на зустрічі в середу, 8 січня, прийняли спільну заяву щодо ескалації ситуації на Близькому Сході через вбивство іранського генерала Касема Сулеймані. Заяву опубліковано на сайті Кремля.

Так, Москва і Анкара заявили, що розцінюють вбивство Сулеймані як акт, що підриває безпеку і стабільність в регіоні.

"Ми глибоко стурбовані ескалацією напруженості між США і Іраном, а також її негативними наслідками для Іраку. Ми розцінюємо операцію США проти командувача силами спеціального призначення "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касема Сулеймані і оточуючих його осіб в Багдаді 3 січня 2020 року як акт, що підриває безпеку і стабільність в регіоні", - йдеться в заяві.

Коментуючи нанесення Іраном ракетних ударів по військових базах в Іраку, президенти підкреслили, що "обмін ударами і використання сили будь-якою стороною не сприяють пошуку рішень складних проблем Близького Сходу і ведуть до нового витка нестабільності, не відповідаючи нічиїм інтересам".

"Ми завжди виступали проти іноземного втручання і міжгромадських конфліктів. У зв'язку з цим ми заявляємо про своє зобов'язання вести справу до деескалації існуючої у регіоні напруженості і закликаємо всі сторони діяти стримано, проявляючи здоровий глузд і віддаючи пріоритет дипломатичним засобам", - йдеться в заяві.

Також президенти РФ і Туреччини повідомили про прихильність до політичного врегулювання конфлікту в Лівії і виступили з ініціативою припинення вогню і бойових дій з 12 січня, повідомляється на сайті Кремля.

У заяві зазначається, що припинення вогню є пріоритетом для початку інклюзивного політичного процесу під егідою ООН в Лівії. Вирішення конфлікту має відбуватися на основі Політичної угоди з Лівією від 2015 року, резолюції 2259 та інших рішень Ради Безпеки ООН, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, у ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі