Президент Сербії сумнівається, що серби обміняють Косово на членство в ЄС

Поділитися
Президент Сербії сумнівається, що серби обміняють Косово на членство в ЄС Сербія навряд чи визнає незалежність Косово заради членства в ЄС.
На думку Вучича, Белграду і Приштині потрібен компроміс, який задовольнить обидві сторони.

Серби навряд чи підтримають повне визнання незалежності Косово у обмін на членство в Євросоюзі. Тому для вирішення замороженого конфлікту сторонам доведеться шукати компроміс.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на сербського президента Александара Вучича, нагадуючи, що нещодавно Євросоюз пообіцяв балканській країні перспективу вступу в організацію до 2025 року. Однак, це буде можливо за умови, якщо Белград проведе необхідні реформи і вирішить конфлікт з Косово, яке відкололося від країни 10 років тому.

В Брюсселі не заявили прямо, що Сербії доведеться визнати свій регіон незалежним. Але міністр закордонних справ Зігмар Габріель нещодавно в Приштині заявив, що саме цього в ЄС і вимагають від сербської сторони.

Сербска влада шукає способи, як подати цю проблему суспільству на референдумі. Деякі експерти допускають, що Белград може доповитися з Косово про те, що він не буде визнавати незалежність регіону, однак не буде заважати йому стати членом ООН. Хоча до цього часу Сербія і її союзник Росія ветувати членство Косово в міжнародній організації.

У свою чергу, президент Сербії Александар Вучич переконаний, що серби не проголосують за незалежність Косово на референдумі, оскільки вважають регіон колискою православної традиції свого народу.

"Люди будуть вирішувати. Якщо хтось думає, що більшість проголосує за, то я б не був таким впевненим", - скав Вучич Reuters.

"Нам треба подивитися на сьогоднішню реальність, зрозуміти відносини у світі і відносини у Косово. Треба зрозуміти, що Косово не таке наше, як нам здається. Але воно і не таке, як інша сторона намагається представити", - сказав сербський президент.

"Якщо ми не досягнемо компромісу, це буде заморожений конфлікт на десятиліття. Ми не повинні лишати цю проблему нашим дітям", - додав Вучич.

Нагадаємо, що у результаті війни 1999 року між Косовом і центральним урядом Сербії регіон перейшов під контроль ООН, залишаючись юридично автономією у складі Сербії. У 2008 році Пріштіна в односторонньому порядку проголосила незалежність, а в 2016 році уклала Угоду про асоціацію з ЄС.

Незалежність Косова визнали 115 держав, зокрема США, Канада, члени Європейського Союзу.

У той же час більше 80 країн-членів ООН незалежність Косова не визнають і вважають регіон частиною Сербії. Серед них – Китай, Росія, Білорусь, Україна, Ізраїль та інші.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі