Президент Грузії закликає ЄС не пом'якшувати тиск на Росію після Brexit – FT

Поділитися
Президент Грузії закликає ЄС не пом'якшувати тиск на Росію після Brexit – FT Президент Грузії просить ЄС дотримуватися жорсткої позиції проти агресивної Росії навіть без Британії. © Facebook/Giorgi Margvelashvili
За словами Маргвелашвілі, без європейського опору агресору Москва розв'яже нові війни.

Президент Грузії закликав ЄС не дозволити виходу Британії з об'єднання вплинути на підходи до захисту східної частини європейського континенті, застерігши, що пом'якшення позицій може призвести до подальших порушень міжнародних кордонів з боку Москви.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що рішення виборців на референдумі у Великобританії створило страх, що країна відмовиться від своєї ролі найбільшої європейської сили в сфері безпеки і оборони. А це б призвело до того, що ЄС пом'якшить свою політику щодо агресивної Росії. Лондон був найбільшим прихильником економічних санкцій проти РФ як після російського вторгнення в Грузію у 2008 році, так і з початком російської війни проти України в 2014 році.

"Brexit не приніс рішень, а лише додав проблем. Тож нам потрібно бути ще більш сфокусованими. Європі потрібно бути більш зосередженою", - сказав в інтерв'ю британському виданню Георгій Маргвелашвілі.

"Російські пріоритети в зовнішній політиці зберігаються. І якщо ми не будемо дуже відвертими з Росією і не скажемо їй, що не змиримося з цими правилами гри, ми можемо легко передбачити, що буде ще одна Грузія, ще одна Україна", - додав він.

Тим часом, британський "міністр з Brexit" назвав імовірну дату виходу країни з ЄС. Як повідомляє Bloomberg, міністр вказав на те, що для початку переговорного процесу Лондону необхідно належним чином опрацювати стратегію переговорів, а також провести кілька серйозних консультацій.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували 51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі