Прем'єр Словенії хоче, щоб ЄС не дозволяв Росії силою змінювати кордони

Поділитися
Прем'єр Словенії хоче, щоб ЄС не дозволяв Росії силою змінювати кордони Церар хоче співпрацювати з Росією економічно. © delo.si
За його словами, Європа повинна дати політичну відсіч Росії, але бути відкритою в економічній сфері.

Прем'єр-міністр Словенії Мірослав Церар закликав Євросоюз докласти зусиль, щоб зупинити намагання Росії силою перекроїти кордони в Європі.

Про це він сказав під час інтерв'ю австрійському виданню Die Presse, коментуючи конфлікт в Україні і можливість придбання інвесторами з Росії підприємств в Словенії. При цьому він додав, що ЄС повинен дати відсіч російській агресії проти України в політичному плані. А в економічному європейці повинні лишитися відкритими для російських інвестицій.

"Євросоюз повинен залишитися економічно відкритим для Росії. Ми сусіди, ми повинні співпрацювати. Але в цей же час, ЄС не повинен дозволяти Росії змінювати кордони військовою силою. Ми повинні вказати Росії, де межа", - сказав Церар.

Він також додав, що знає про російську стратегію на Балканах і, зокрема, в Сербії, яка відмовилася вводити санкції проти Кремля.

"Сербам варто зрозуміти, які сигнали вони посилають ЄС, якщо вони хоча б частково не долучаться до санкцій. Якщо Сербія насправді хоче бути кандидатом на членство в Євросоюзі, їй треба почати грати за європейськими правилами і визнавати нашу політику", - сказав прем'єр Словенії.

Москва намагається шантажувати сербську сторону газом. В Белграда накопичилися багатомільйонні борги перед "Газпромом". Через це Росія майже на третину скоротила постачання газу в Сербію з-за боргів. В цей же час, Сербія платить одну з найвищих цін за російський газ в Балканському регіоні. Любов до Росії не псує навіть те, що "Газпром" володіє найбільшою в Косово енергетичною компанією NIS, купівля якої відбулася в 2008 році. І попри те, що вона розташована в частково визнаній республіці, косовська компанія вже давно окупилася.

Євросоюз зобов'язав Сербію ввести санкції проти Росії в обмін на вступ до ЄС. Однак пізніше стало відомо, Белграл не послухається ЄС в питанні санкцій проти Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі