Прем'єр Нідерландів заявив про неможливість продовжувати ратифікацію асоціації

Поділитися
Прем'єр Нідерландів заявив про неможливість продовжувати ратифікацію асоціації © nss2014.com
Більшість із майже 30% громадян країни, які взяли участь у референдумі, проголосували проти асоціації України та ЄС.

Прем'єр Нідерландів голосував
Прем'єр Нідерландів голосував "за", але його "політична думка" не дозволяє йому завершити ратифікацію

Нідерланди не можуть продовжувати ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, якщо офіційні підсумки референдуму підтвердять небажання більшості громадян, що проголосували, завершувати цей процес, заявив голландський прем'єр-міністр Марк Рютте.

"Якщо підсумки референдуму залишаться такими, як сьогодні, то ми не можемо продовжувати ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною. Це моя політична думка", - написав він на своїй сторінці у Facebook вранці в четвер, 7 квітня.

"Табір "проти" явно переміг. Ми будемо чекати остаточних результатів", - зазначив Рютте.

Останні дані екзит-полів свідчать, що "проти" асоціації з Україною проголосували 61%, "за" лише 38,1%. При цьому найбільшу інтригу має питання явки - чи буде вона достатньою для необхідних 30%. За останніми даними, явка склала 32,2%.

Рютте зазначив, що Нідерланди мають намір провести обговорення цього питання в уряді і в парламенті країни, а також з іншими країнами-членами ЄС.

"Ми будемо йти крок за кроком... Ми не пошкодуємо часу для цього. Процес займе не дні, а тижні", - зазначив голландський прем'єр.

Читайте також: Світові ЗМІ про референдум в Нідерландах: проблема зовсім не в асоціації з Україною

Als de uitkomst van het referendum blijft zoals die nu is, dan kunnen we niet zonder meer doorgaan met ratificatie van...

Опубліковано Minister-president 6 квітня 2016 р.


Нідерланди стали єдиною країною Євросоюзу, яка ще не завершила ратифікаційний процес Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту, але залишився останній, завершальний етап національної ратифікації.

Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на консультативний референдум. Він може вважатися таким, що відбувся, якщо на голосування прийде не менше 30% виборців. Втім, влада країни повинна сама вирішити, чи враховувати його результати.

Офіційні результати референдуму будуть оголошені в наступний вівторок, 12 квітня. Раніше Рютте заявляв, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати все ж будуть мати наслідки.

У свою чергу президент України Петро Порошенко висловив впевненість в тому, що результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України. А глава вітчизняного МЗС Павло Клімкін заявив, що референдум "не вплине на практичне застосування асоціації".

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, щоб ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.

Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також про позицію Амстердама з антиросійським санкцій читайтеу спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі