Прем'єр Нідерландів в Давосі: треба реформувати Дублін, перш ніж "вбити" Шенген

Поділитися
Прем'єр Нідерландів в Давосі: треба реформувати Дублін, перш ніж "вбити" Шенген Рюте пояснив, як ЄС може врятувати Шенген
За словами Рюте, ніхто не хоче відмовлятися від Шенгенської угоди, але на її порятунок є лише два місяці.

Євросоюзу доведеться відмовитися від Шенгенської угоди, якщо вона залишиться такою ж неефективною. Але якщо Брюссель хоче її врятувати, тоді в нього залишилося дуже мало часу.

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рюте, країна якого зараз головує у ЄС.

"Питання Шенгену критичне. Великою мірою, наш економічний потенціал і багатство базується на відкритих кордонах. Але також в нас є Дублінська система. Вона диктує, як нам поводиться з мігрантами, які намагаються проникнути в ЄС. І Дублінська система зараз не працює. Тож перш, ніж ми знищимо Шенген, ми повинні змусити Дублінську систему працювати і реформувати її", - сказав Рюте, додавши, що ніхто в Європі не хоче позбуватися Шенгенської угоди.

"Але якщо це система, якій не можна довіряти, звісно, від неї треба відмовитися. Однак я переконаний, що ми збережемо Шенген, щойно доб'ємося перелому впродовж найближчих 6-8 тижнів. А потім ми розглянемо всі пропозиції щодо спільного контролю над кордонами Євросоюзу, оподаткування і всіх інших пропозицій, які зараз на столі. Але спочатку ми розберемося з Дублінською і Шенгенською системою", - розповів про плани прем'єр Нідерландів.

Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск заявляв, що не виключає розвалу Шенгенської зони в найближчі місяці. Глава Євроради зазначив, що відсутність належного контролю за зовнішніми кордонами ЄС означатиме провал об'єднання "як політичного проекту".

Перед тим Австрія вирішила призупинити дію Шенгенської угоди. Всі, хто в'їжджає в країну особи будуть піддаватися ретельним перевіркам.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі