Нідерланди не хочуть бачити Україну членом ЄС - Рютте

Поділитися
Нідерланди не хочуть бачити Україну членом ЄС - Рютте Рютте думає, що історія Росії виникла в Києві © nss2014.com
Марк Рютте боїться, що в якості члена ЄС Україна не зможе підтримувати хороші відносини з РФ. Прем'єр Нідерландів також озвучив свою версію російської історії.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що Україна не повинна вступати в Європейський Союз, заявив він в інтерв'ю місцевому виданню NU.nl.

За його словами, Нідерланди вважають, що Україна повинна мати добрі відносини і з Європою, і з Росією. "Але так не може бути, якщо вона знаходиться в Європейському Союзі", - сказав Рютте.

За версією Рютте, це випливає з історії регіону, так як "якщо ви подивитеся на історію Росії, вона також виникла в Києві та інших регіонах України".

Однак, він зазначив, що Москва заходить занадто далеко, коли говорить, що Україна повинна підтримувати хороші відносини тільки з Росією.

Раніше Рютте заявив, що більшість голландців підтримає Угоду про асоціацію між Україною та ЄС на референдумі, який відбудеться 6 квітня. Як сказав прем'єр, підтримка Угоди про асоціацію - "в інтересах розвитку торгівлі і стабільності в Європі".

Референдум щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС відбудеться 6 квітня. Чиновники Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам "Форуму для демократії".

У березні в Нідерландах збільшилася кількість налаштованих проти асоціацію України з ЄС. За даними соціологічної компанії I&O Research, 44% опитаних виборців у Нідерландах готові проголосувати на референдумі, якщо б він відбувся вже сьогодні. Про це повідомив Deutsche Welle з посиланням на голландське видання Volkskrant, нагадуючи, що ще в лютому частка противників угоди становила 38%.

Глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс виступив в підтримку асоціації. На його думку, вона буде сприяти стабільності в Україні. Остаточне рішення про ратифікацію угоди приймає уряд. Нідерландський референдум має лише консультативний характер і не заблокує тимчасове застосування угоди.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський назвав референдум в Нідерландах "прецедентом" в історії ЄС. У разі негативного результату європейське співтовариство не має подальшого алгоритму дій.

Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама по антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі