Прем'єр Британії Джонсон закликав Трампа до деескалації ситуації на Сході

Поділитися
Прем'єр Британії Джонсон закликав Трампа до деескалації ситуації на Сході Джонсон подзвонив Трампу через ситуацію в Ірані © zik.ua
Прем'єр-міністр підкреслив важливість деескалації? щоб уникнути розгортання конфлікту.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон обговорив з президентом США Дональдом Трампом ракетні атаки Ірану на іракські бази, на яких розміщені сили коаліції, заявив його представник у середу, передає AFP.

"Прем'єр-міністр підкреслив важливість деескалації щоб уникнути розгортання конфлікту" і "необхідність дипломатичного врегулювання" кризи, заявив прес-секретар журналістам.

"Обидва лідери погодилися залишатися на зв'язку", - додав він.

Раніше міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб відправився в Сполучені Штати для переговорів зі своїм американським колегою Майком Помпео і членами Конгресу.

Прем'єр-міністр Джонсон закликав Іран не повторювати ракетні удари, після того, як минулого тижня США вбили одного з головних командирів Тегерана Кассема Сулеймані.

Під час виступу в парламенті Джонсон закликав Іран "не повторювати ці жорстокі і небезпечні атаки, і закликав замість цього проводити термінову деескалацію". При цьому Джонсон став на бік США, зазначивши, що "Сполучені Штати мають право захищати свої бази і персонал". Він також повідомив, що Великобританія не буде оплакувати генерала Сулеймані, який "постачав імпровізовані вибухові пристрої "терористам, щоб вбивати і калічити" британські сили".

За даними Міністерства оборони, у Великобританії налічується близько 1400 британських військових і цивільних військовослужбовців у складі коаліції з 67 країн, що бореться з ІДІЛ.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель закликали Вашингтон і Тегеран до стриманості і відповідальності. Проти розпалювання конфлікту виступили президенти Туреччини і Росії. У спільній заяві вони назвали вбивство Сулеймані спланованим актом, який підриває стабільність і безпеку в регіоні.

Як повідомлялося, в ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити." Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав удари. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценаріїв розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі