Представництво Придністров'я в Москві очолить "екс-віце-прем'єр ДНР"

Поділитися
Представництво Придністров'я в Москві очолить "екс-віце-прем'єр ДНР"
Караман з 1991 року займає керівні пости в сепаратистських республіках російського протекторату.

Придністров'я відкриє своє "представництво" в Москві, яке очолить так званий "віце-прем'єр" і "міністр закордонних справ" самопроголошеної "ДНР" Олександр Караман. Представництво невизнаного Придністров'я має почати свою роботу ще в січні цього року і буде розташоване у центрі Москви на Новому Арбаті.

Як пише молдавське видання NewsMaker, початок роботи представництва Придністров'я в РФ лідер невизнаної республіки Вадим Красносельський анонсував ще два роки тому. Його мета - "активізувати стратегічне партнерство з Росією".

"Кожен громадянин ПМР зможе подати в дане представництво заяву, і йому буде надана допомога, залежно від ситуації", - розповів Красносельський, додавши, що буде проводити там зустрічі і консультації з співвітчизниками.

"Глава представництва" Олександр Караман, з 1991 по 2001 роки займав пост віце-президента Придністров'я. Пізніше Караман очолював партію "Родина". У 2014 році Караман покинув Придністров'ї, а влітку того ж року з'явився в "ДНР", де зайняв посаду "віце-прем'єра з соціальних питань", а пізніше - "глави МЗС". З листопада 2014 року по грудень 2015 року Караман керував апаратом "Ради міністрів ДНР", потім виїхав в Росію. Олександр Караман включений в санкційні списки Євросоюзу і США у зв'язку з подіями у Донбасі.

Нагадаємо, 22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Росію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, зокрема Україна.

Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови. Своєю чергою віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.

Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". У той самий час міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська й озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано. Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі