Росіянку, яка працювала у посольстві США у Москві, запідозрили у шпигунстві - The Guardian

Поділитися
Росіянку, яка працювала у посольстві США у Москві, запідозрили у шпигунстві - The Guardian У посольстві росіянка мала доступ до внутрішньої мережі відомства, електронної пошти та різних баз даних © РИА Новости
Росіянку запідозрили в шпигунстві співробітники підрозділу Держдепартаменту США, що займається безпекою в американських диппредставництвах.

Співробітниця посольства США в Москві, яка більше десяти років пропрацювала на його території і мала доступ до закритих інформаційних систем, підозрюється американськими спецслужбами у шпигунстві на користь Росії, повідомляє британське видання The Guardian, посилаючись на власне джерело.

Мова йде щодо росіянки, яку найняла Секретна служба США. Вона мала доступ до внутрішньої мережі відомства, електронної пошти та різних баз даних, в тому числі з робочими розкладами президентів, віце-президентів США та їхніх дружин, і попала до поля зору спецслужб через свої постійні неофіційні зустрічі із співробітниками ФСБ, стверджує джерело.

Втім, The Guardian не уточнює, чи відомо достеменно про передачу росіянкою якихось секретних даних російським спецслужбам. Хоча в публікації згадуються перевірки у ФБР і ЦРУ, однак нічого не говориться про їхні результати.

Росіянку запідозрили у шпигунстві співробітники підрозділу Державного департаменту США, що займається безпекою в американських дипломатичних представництвах. Вже на початку 2017 року вони передали інформацію у Секретну службу, однак там не стали проводити внутрішнє розслідування - на думку джерела газети, щоб приховати можливий витік.

Влітку 2017 року жінку звільнили; у публікації йдеться, що це було зроблено "під прикриттям" масштабного скорочення штату американських представництв у Росії на вимогу російської влади.

У Секретній службі заявили The Guardian, що розуміють вразливість іноземних співробітників для зарубіжних спецслужб, і не призначають їх на посади з доступом до важливої для національної безпеки інформації, - їх обов'язки обмежують допомогою в адміністративних і культурних питаннях, перекладі і зв'язках з місцевими відомствами. До обов'язків співробітниці, якій присвячено матеріал The Guardian, входила співпраця у інтересах Секретної служби з владою Росії, в тому числі ФСБ, МВС і ФСО, заявили у відомстві. Сама росіянка на запити газети не відповіла.

Читайте також: Сенат США ухвалив рішення розкрити свідчення Марії Бутіної - Deutsche Welle

Як повідомлялося, 17 липня 29-річну росіянку Марію Бутіну затримали у США за обвинуваченням у шпигунстві. За даними слідства, Бутіна намагалася заводити у США зв'язки в інтересах російського уряду та потрапляти в організації, які мають вплив на формування американської політики. Пізніше звинувачення перекваліфікували у незаконну роботу іноземним агентом без відповідної реєстрації; це далеко не шпигунство, але тим не менш, Бутиной загрожує до 15 років тюремного ув'язнення.

Її куратор Олександр Торшин знаходиться під американськими санкціями як фігурант "кремлівського списку" чиновників, близьких до президента РФ Володимира Путіна.

Бутіна є прихильницею вільного носіння зброї, а також неодноразово підтримувала російську агресію в Україні, анексію Криму та війну в Донбасі, закликаючи росіян підтримати терористів "добровольцями, гуманітарною допомогою і всіма способами". Також закликала до повалення української влади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі