Пожежі в Австралії: горять 150 тисяч гектарів лісу

Поділитися
Пожежі в Австралії: горять 150 тисяч гектарів лісу
Масштабна пожежа виникла на території 150 тис. гектарів у Національному парку міста Воллеми, а сильний вітер приніс дим в Сідней.

Столицю Австралії, Сідней затягнуло димом від масштабних лісових пожеж за 150 км від міста – палає 150 тисяч гектар в Національному парку міста Воллеми. Місцеві жителі в соціальних мережах занепокоєні туманним небом і запах диму у своїх будинках, пише BBC.

Дим в Сідней приніс сильний вітер. Чиновники попереджають, що якість повітря досягло небезпечного рівня. У частині міста зафіксували рівень забруднення повітря у вісім разів вище, ніж передбачено національним стандартом.

Жителів Сіднея попередили про серйозну небезпеку пожеж, оскільки температура на заході міста піднялася до +37 °C.

Людям радять залишатися вдома, при цьому додають, що хворим респіраторними захворюваннями слід бути вкрай обережними.

Ще 12 листопада, влада австралійського штату Новий Південний Уельс з-за "катастрофічною" ситуації, викликаної масштабними лісовими пожежами, ввели надзвичайний стан.

Раніше повідомлялося, захисники природи побоюються, про те, що сотні коал загинули в результаті лісових пожеж, які знищили основну середовище проживання на східному узбережжі Австралії. Пожежі почалися через блискавку в лісі у штаті Новий Південний Уельс, в 300 кілометрах на північ від Сіднея.

18 листопада, вчені з Європейського центру прогнозів погоди середньої дальності заявили про те, що частинки диму від пожеж, які вирують в Австралії, дісталися до Південної Америки. Супутникові знімки дозволили зауважити, що атмосферне забруднення, викликане пожежами в Новому Південному Уельсі і Квінсленді, подолав відстань у 10 тисяч кілометрів і досягло Чилі та Аргентини.

Дослідники зафіксували шлейф аерозолів і чадного газу, який тягнеться через Тихий океан до Південної Америки. Судячи з того, як розвивається ситуація, надалі можна очікувати підвищення рівня забруднювачів.

Незважаючи на те, що зазвичай забруднене повітря не подорожує на такі дистанції, ситуацію не можна назвати унікальною. Дим від пожеж "Чорної суботи", які відбулися в Австралії в 2009 році, подолав той же шлях. На даний момент дослідники фіксують рівень монооксиду вуглецю в межах 80-100 частинок на мільярд, рівень 110 частинок на мільярд вважається забрудненим повітрям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі