Повалення режиму Мугабе в Зімбабве стало хорошою новиною, але не дуже - Bloomberg

Поділитися
Повалення режиму Мугабе в Зімбабве стало хорошою новиною, але не дуже - Bloomberg Зімбабве потрібні реформи після повалення режиму Мугабе. © answersafrica.com
Чим довше контроль буде в руках військових, тим гірше для африканської країни.

Падіння режиму 93-річного президента Зімбабве Роберта Мугабе було б випадком, достойним святкування, якби не спосіб усунення диктатора від влади, також загрози, які цей спосіб становить для країни.

Про це пише видання Bloomberg в редакційній статті. Впродовж більш ніж 40 років Мугабе довів потенційно одну з найбільш успішних економік Африки до стану абсолютного краху. Бажаючи створити династію, він спробував організувати прихід до влади своєї дружини, усунувши її найбільш серйозного суперника, колишнього голову національної служби безпеки. Але Збройні сили Зімбабве втрутилися, скинули одного диктатора і, вірогідно, відкрили шлях перед іншим.

Еммерсон Мнангагва, чиє усунення передувало нинішнім проблемам, навряд чи вважається зразком ліберальної демократії. Він очолює ворожу до правлячої Zanu-PF партію, яка має тривалу і жорстоку історію корумпованості і репресій. Нажаль, Збройні сили Зімбабве переймаються власними економічними інтересами, а не конституцією країни чи її багатостраждальними громадянами.

Військові перевороти не часто призводили до встановлення демократичного конституційного порядку в Африці. Тож оптимістом сьогодні лишатися важко. Однак, Мугабе встановив планку політичного прогресу так низько, як тільки можна було. Його наступнику буде не складно полегшити страждання країни, нового лідера варто заохотити так вчинити.

Чим довше військові будуть тримати контроль у своїх руках, тим гірші перспективи Зімбабве. Швидке, упорядковане повернення до цивільного контролю життєво важливе. І найкраще це зробити за допомогою створення перехідного уряду, який буде включати членів політичної опозиції. Чергові вибори у Зімбабве повинні були відбутися наступного року. Початок роботи над підготовкою цих голосувань дозволив би заспокоїти невдоволення, яке все більше зростає. З цієї ж причини наступний уряд повинен скасувати заборону Мугабе на соціальні мережі.

Зімбабве потрібне полегшення від економічних бід. З 2000 року економіка країни скоротилася на половину. Не можливо точно сказати, який рівень безробіття в країні. Оцінки говорять про 90%. Постачання долара США, який став фактичною валютою Зімбабве через гіперінфляцію, відбуваються так рідко, що людям доводиться ночувати біля банкоматів, щоб зняти гроші на свої щоденні потреби.

Перш за все, наступному уряду потрібно відмовитися від економічних репресій, які проводить Мугабе. Зімбабве потрібно відновити зв'язки з міжнародними інститутами, які можуть надати технічну і фінансову допомогу. Донори і партнери країни, серед яких і Китай, повинні використати свій вплив для того, щоб змусити Хараре почати реформи.

Як повідомлялося, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав всі сторони Зімбабве бути стриманими, а також висловився за діалог між сторонами. Про це повідомив журналістам заступник офіційного представника генсека Фархан Хак.

"Генсек ООН закликає до спокою, відмови від насильства і стриманості. Важливо врегулювати політичні розбіжності мирним шляхом і за допомогою діалогу у відповідності з конституцією країни", - сказав Хак.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі