Потрібно людей готувати до майбутнього — вчитель-іноватор - Світ - dt.ua

Потрібно людей готувати до майбутнього — вчитель-іноватор

20 липня, 12:07 Роздрукувати

Для того щоб змінити школу і зробити її демократичною, недостатньо змінити тільки вчителів чи учнів, треба змінити суспільство.

Економіка знань призведе до того, що люди, які нині працюють на заводах як машини, урешті-решт втратять свою роботу: їх замінять ті ж машини. Ми маємо готувати людей не до минулого, а до майбутнього.

Про це у інтерв'ю для DT.UA заявив Яків Гехт, засновник мережі демократичних шкіл в Ізраїлі, радник шести міністрів освіти цієї країни. За його словами, багато країн нині говорять, що в них демократія. І системи освіти, які існували й були створені для суспільства недемократичного, тепер адаптуються й існують у демократіях.

"На нашу думку, причина того, що демократія нині застрягла й стоїть на місці, це якраз відсутність демократичної школи, — зауважив Гехт. — Ідея демократичних шкіл полягає в тому, що ми маємо з самого дитинства давати дитині можливість вибору й навчати її того, що очікує її поза школою. І кожна школа, яка хоче, щоб її учні могли впливати на суспільство й були частиною демократичного суспільства, має стати демократичною". 

Для того щоб змінити школу і зробити її демократичною, недостатньо змінити тільки вчителів чи учнів, треба змінити суспільство, упевнений експерт.

Детальніше про школу майбутнього читайте в матеріялі Оксани Онищенко "Яків Гехт: "Демократична школа — це відсутній пазл демократичного суспільства"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >