Пошта Mail.Ru потрапила у матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами

Поділитися
Пошта Mail.Ru потрапила у матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами На презентації про стеження США за інтернет-користувачами «засвітилася» Mail.Ru
Представники Mail.Ru не змогли оперативно прокоментувати згадування компанії у матеріалах Агентства національної безпеки, але підкреслили, що спецслужби не мають доступу до листів їхніх користувачів.

Російська компанія Mail.Ru потрапила на презентацію програми, що використовувалася Агентством національної безпеки США (АНБ) для стеження за інтернет-користувачами. Презентацію, передану колишнім співробітником АНБ Едвардом Сноуденом, опублікувала 31 липня газета The Guardian.

Слайд, в якому згадана російська інтернет-компанія називається "Чому ми зацікавлені в HTTP?". На ньому ж написано відповідь: "Тому що HTTP використовується майже для всього, що робить в Мережі звичайний користувач". Навколо цих фраз розташовані логотипи Mail.Ru, Facebook, Myspace, Yahoo!, Gmail, картографічного сервісу Google Earth і Twitter. Крім того, там же згадуються "Вікіпедія" та сайт CNN. У верхній частині слайда написано: "Цілком таємно. Релевантно для США, Австралії, Канади, Великобританії, Нової Зеландії".

Представники Mail.Ru не змогли оперативно прокоментувати появу логотипу компанії на слайдах АНБ, але підкреслили, що спецслужби не мають доступу до листів їхніх користувачів.

В описі до слайда The Guardian пише, що він показує, як багато інформації можуть отримувати аналітики АНБ завдяки перехопленню HTTP-трафіку. В цілому презентація присвячена програмі XKeyscore, за допомогою якої і велося стеження. В ній, зокрема, йдеться про те, що співробітники спецслужб могли вивчати вміст електронних листів і листування користувачів Facebook.

Про те, що АНБ стежить за інтернет-користувачами, ЗМІ дізналися від Сноудена на початку червня 2013 року. Тоді стверджувалося, що співпрацюють зі спецслужбами Google, Yahoo!, Microsoft, Facebook, Apple, Skype, AOL. Mail.Ru раніше ні в якому вигляді не згадувалася, а представники "Вікіпедії" підкреслювали, що ніколи не передавали розвідці дані своїх користувачів.

Протокол HTTP, про який йдеться в опублікованому The Guardian слайді, використовується для передачі даних більшістю інтернет-ресурсів. У ньому, на відміну від захищеного HTTPS, дані не шифруються за замовчуванням і можуть бути перехоплені за каналами зв'язку.

Mail.Ru давно використовує шифрування даних при передачі логіна і пароля користувача. У квітні у поштовому сервісі компанії з'явилася можливість перейти повністю на HTTPS. !zn

Читайте також:

Розвідка США розсекретила документи про прослуховування

США намагалися отримати паролі користувачів великих інтернет-компаній

Конгрес США вирішив не обмежувати скандальні програми американських спецслужб зі збору даних

Українська влада намагалася отримати від Google персональну інформацію користувачів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі