Помічники Трампа збирають компромат на радників в адміністрації Обами - The Guardian

Поділитися
Помічники Трампа збирають компромат на радників в адміністрації Обами - The Guardian В адміністрації Трампа шукають шляхи виходу з ядерної угоди з Іраном © belvpo.com
Компромат на чиновників повинен допомогти дискредитувати ядерну угоду з Іраном.

Помічники президента США Дональда Трампа найняли ізраїльське приватне детективне агентство для пошуку компромату на ключових чиновників адміністрації екс-президента США Барака Обами. Метою цього розслідування є пошук шляхів виходу Сполучених Штатів з ядерної угоди з Іраном, пише The Guardian.

За даними видання, з ізраїльськими детективами помічники Трампа почали співпрацю в травні 2017 року, після візиту американського президента до Тель-Авіва. Основними "мішенями" кампанії з дискредитації угоди стали радник Обами з питань національної безпеки Бен Родс і радник віце-президента США Джо Байдена Колін Каль.

"Суть кампанії полягає в тому, що люди, які представляють інтереси Трампа, дискредитують ключових чиновників, які підтримали угоду, чим полегшують вихід (США – ред.) із неї", - розповіло журналістам знайоме з подробицями джерело.

Ізраїльські детективи повинні були зібрати компромат, що стосується особистого життя та політичної діяльності Родса і Каля. При цьому особливу увагу приділити їхнім можливим зв'язкам з іранськими лобістами та працівниками ЗМІ. Вони також повинні були встановити, чи отримали чиновники будь-який "особистий або політичний зиск" від укладення ядерної угоди.

Зазначимо, президент Трамп неодноразово висловлював невдоволення угодою з Іраном і погрожував вийти з неї. Ймовірною новою датою виходу з угоди він називав 12 травня. Саме в цей день Трамп повинен буде продовжити режим зняття санкцій. Новий державний секретар Майк Помпео також заявив про те, що США можуть вийти з ядерної угоди з Іраном.

28 січня США та їх європейські союзники створили робочі групи для обговорення змін до чинної ядерної угоди з Іраном, а також реакції на деструктивний вплив Ірану в регіоні.

У жовтні президент США Дональд Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договору щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід із договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані у межах договору щодо іранської атомної програми.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше про перипетії довкола іранського ядерного питання читайте у матеріалі експерта Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі