Польські слідчі почали огляд уламків літака президента Польщі Качиньського

Поділитися
Польські слідчі почали огляд уламків літака президента Польщі Качиньського Росії знову звинуватила польських пілотів в авіакатастрофі
Потерпілими по кримінальній справі визнані понад 80 осіб.

Представники Польщі спільно з російськими слідчими почали оглядати уламки літака Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського, який розбився під Смоленськом вісім років тому, повідомили в Слідчому комітеті РФ. З 10 квітня 2010 року російська влада не допускала польську сторону до уламків. Польща вела самостійно розслідування авіакатастрофи, в якій загинули 88 осіб польської політичної і військової еліти, включаючи президента і першу леді.

"Сьогодні в рамках чергового запиту польських колег про правову допомогу представники Слідчого комітету спільно з працівниками компетентних органів Польщі приступили до додаткового огляду частин літака, що потерпів крах 8 років тому", - йдеться в повідомленні спікера СК РФ Світлани Петренко.

Вона зазначила, що під час розслідування слідчі-криміналісти застосовують сучасну техніку, що дозволяє, в тому числі зробити сферичну панораму об'єктів.

"Взаємодія, як і раніше, йде на високому професійному рівні. Разом з тим на сьогоднішній день основна робота по кримінальній справі виконана, матеріали кримінальної справи становлять понад 700 томів... Потерпілими по кримінальній справі визнані понад 80 осіб", - додала Петренко.

Спікер СК РФ звинуватила польських пілотів в "помилкових діях", які і привели до авіакатастрофі. Польща неодноразово звинувачувала Росію в катастрофі літака.

"У російського слідства немає сумнівів щодо обставин авіакатастрофи. З урахуванням складних метеоумов командир повітряного судна повинен був прийняти рішення про відхід на запасний аеродром, але цього зроблено не було. Наступні помилкові дії екіпажу, який продовжив захід на посадку в умовах відсутності видимості, а також не відреагував на систему раннього попередження наближення землі і призвели до трагедії", - додала вона.

Літак польського президента Леха Качинського Ту-154 розбився поблизу Смоленська вранці 10 квітня 2010 року. На борту перебувало 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу - всі загинули.

Як повідомлялося, в оприлюдненому в 2011 році звіті попередньої польської урядової комісії з розслідування Смоленської катастрофи основною причиною трагедії названо помилки пілотів президентського Ту-154М, утім, при цьому не виключалася провина російської сторони.

Водночас чинна урядова підкомісія наполягає, що до катастрофи призвели вибухи на борту літака, які сталися ще до зіткнення із землею.

У 2015 році нова влада Польщі повернулася до цієї теми. А на початку березня 2016 року було відновлено розслідування за фактом аварії літака.

У січні 2017 року в Польщі заявили, що мають у своєму розпорядженні докази вибуху на борту літака Качиньського. Факт вибуху на борту підтвердили також американські дослідники. У РФ цю версію категорично відкинули.

Згодом міністр закордонних справ Яцек Чапетович повідомив російському послу, що Польща наполягає на поверненні уламків президентського літака, також планує поставити під Смоленськом пам'ятник жертвам катастрофи.

Впродовж 8 років із моменту Смоленської катастрофи з'явилася низка гіпотез про її причини і розвиток подій. У лютому 2016 року, за рішенням тодішнього міністра оборони Польщі Антоні Мацеревича, у Польщі відновили розслідування Смоленської катастрофи. В рамках Комісії державної авіації з розслідування авіакатастроф була створена підкомісія, яка проводить нове розслідування трагедії. Уламки польського літака досі залишаються в Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі