Польські компанії бояться безвізу для України - Rzeczpospolita

Поділитися
Польські компанії бояться безвізу для України - Rzeczpospolita Польські компанії бояться, що ЄС відкриє європейський ринок праці для українців. © Радіо Польща
У сусідній країні вважають, що можуть втратити українських працівників, який і так бракує.

За перші п'ять місяців 2017 року у Польщі суттєво зросла кількість виданих дозволів на працевлаштування громадян України. Таких паперів видали 773 тисячі, як свідчать дані Міністерства сім'ї, праці і суспільної політики.

Як повідомляє Rzeczpospolita, це на 50% більше, ніж за аналогічний період в минулому році. А в 2015-му за весь рік видали скільки дозволів на працевлаштування.

Ці цифри підтверджують те, що рекрутингові агенції бачать щодня, а саме зростання попиту на робочі руки з-за кодону у Польщі, зокрема в сфері сезонних робіт.

"Працедавці в аграрній сфері, в садівництві чи в харчовій промисловості дійшли до межі, тому що не можуть на цей сезон знайти достатньо польських працівників. Єдиним порятунком лишаються українці", - сказав представник групи Work Service Кшиштоф Інглот, чия компанія займається пошуком працівників в Україні для польських компаній.

Директор компанії з працевлаштування Otto Work Force Томаш Дудек додає, що сьогодні попит на українських заробітчан настільки високий, що працедавці занижують вимоги. Ця тенденція особливо помітна в Південній Сілезії, у Великопольському воєводстві, зокрема в околицях Варшави, де дефіцит кадрів найгостріший.

"Там все частіше чути від працедавців, що ситуація така драматична, що вони готові прийняти будь-кого, хто хоче працювати, навіть якщо в нього немає досвіду чи він не знає ні слова польською мовою", - каже Дудек.

Втім, і працівників з України стає знайти важче. Видання Rzeczpospolita пише, що частина українців вже дивится на можливості пошуку більшого заробітку в Західній Європі. З 11 червня ЄС скасував візовий режим для громадян України, дозволивши їм 90 днів перебувати в країнах об'єднання. Це, щоправда, стосується лише туристичних подорожей і не дозволяє легально працювати в ЄС. Але у Польщі мало хто вірить в жорсткість цієї умови.

За словами Кшиштофа Інглота, безвізовий режим - це тест перед відкриттям дверей перед заробітчанами з України. На його думку, невдовзі ЄС відкриє свій ринок праці для українців. Представкини рекрутингових компаній все частіше заявляють, що Польщі необхідна більш послідовна і тривала імміграційна політика, яка б допомогла втримати українців в країні.

Опівночі 11 червня у восьми перших державах-членах Європейського Союзу почалася дія безвізового режиму для громадян України, які подорожують з біометричними паспортами.

Таким чином, почав діяти регламент ЄС про візову лібералізацію з Україною.

Безвіз на кордоні відкриватиметься поетапно через те, що різні держави-члени ЄС і Шенгенської зони знаходяться в різних часових поясах. З початком дії безвізового режиму український паспорт піднявся в рейтингу паспортів світу. Тепер він опинився на 31-му місці, продемонструвавши найкращий результат серед паспортів пострадянських держав за винятком країн Балтії. Перше місце в рейтингу займають паспорта Німеччини та Сінгапуру, громадяни яких мають право безвізових поїздок до 159 країн.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі