Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан – Wyborcza

Поділитися
Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан – Wyborcza Польські працедавці бояться, що після запровадження безвізового режиму українці поїдуть на заробітки в більш заможні країни ЄС. © dimaberkut / Depositphotos
Видання пише, що після запровадження безвізового режиму українські робітники можуть вирушити з Польщі далі на захід.

Працівники з України дають шанс економіці Польщі на розвиток, але країна до них помилково ставиться як до робітників другої категорії. Однак вже скоро українські заробітчани можуть покинути ринок праці сусідньої країни, оскільки інші європейські держави теж ними зацікавилися.

Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, додаючи, що поляки негативно ставляться до іммігрантів, якщо вірити даним дослідження CBOS. Але якщо йдеться про українців, то більшість опитаних відповідали, що погодилися б їх прийняти.

"Ця симпатія взаємна. Згідно з українськими опитуваннями, українці віддають нам найбільшу симпатію і дивляться на нас так, як ми колись на німців", - пише видання.

Польщі такі настрої вигідні, оскільки їй потрібні українські працівники як ніколи. Рівень безробіття вже впав до 8,2%, 2,5 мільйонів поляків виїхали в інші країни, а в працедавців почалися проблеми з пошуком кадрів, а демографічні дані не дають причин для надій. В цей же час, видання пише, що Варшава нічого не робить, щоб спростити доступ іноземців до польського ринку праці.

"Держава впродовж багатьох років просто пасивно спостерігає. Системний підхід до іммігрантів з України так і не з'явився", - сказав співголова профспілки українців у Польщі Пьотр Островський.

Перешкоди для працевлаштування українців у Польщі створює бюрократія, а також недобросовісні працедавці і компанії-посередники, які часто ошукують заробітчан. Не рідко за пошук роботи в Польщі такі посередники просять 50, 100 чи 200 доларів, однак роботи так і не знаходять.

Видання зауважує, що кількість українських працівників у Польщі зросла після початку війни в Донбасі в 2014 році. Зараз їх близько мільйона.

"Без українців грибні господарства в Підляшші чи садівництво в Груєцькому повіті перестають існувати", - пояснив Кристіан Шудига з Асоціації виробників грибів.

Wyborcza зауважує, що ставлення Польщі до українців як до чорноробів – це теж велика помилка. Засновник порталу пошуку роботи pracadlaukrainy.pl Даніель Джєвіт каже, що все частіше на його ресурсі реєструються громадяни України з вищою освітою, зокрема графічні дизайнери і лікарі. Варшаві варто було б сотворити для таких кадрів спрощену міграційну політику. Однак нічого такого поки не з'явилося. За словами Джєвіта, інші країни ЄС теж почали цікавитися українцями і почали розробляти для них спеціальні програми. Франція, приміром, запускає безкоштовні навчальні програми для громадян України, а також житлові програми. Над схожими проектами працює і Німеччина.

"В Польщі такого зацікавлення немає. В мене є низка працедавців, які хочуть найняти українців легально і на довго, але не хочуть пробиватися через формальності", - сказав Джєвіт.

Видання зауважує, що скоро Польща може втратити українських працівників. Адже представники країн ЄС в листопаді підтримали скасування віз для України. Це означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі. Це не означає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, може вирішити перебратися в більш заможні країни Західної Європи. Українські портали праці вже рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії і Чехії.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.

У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі