Польща згадала про злочини українських націоналістів 74 роки тому

Поділитися
Польща згадала про злочини українських націоналістів 74 роки тому Дуда знову нагадав про злочини українських націоналістів © president.pl
Разом із тим, польський президент зазначив, що поляки хочуть хороших стосунків із Україною.

Президент Польщі Анджей Дуда згадав про звірства українських націоналістів, які 74 роки тому знищили польське село Гута Пеняцька, однак зазначив, що хоче добрих відносин з українцями, йдеться на сайті глави держави.

"Злочини геноциду, які здійснили тут українські солдати і поліцейські на службі гітлерівського Третього рейху та українські націоналісти, привели до знищення близько тисячі людей", - заявив президент.

Він також зазначив, що ці злочини лякають своєю жорстокістю та закликав нащадків не забувати про цю трагедію.

Разом із тим, Дуда наголосив, що Польща хоче хороших стосунків із українцями.

"Ми віримо, що наші народи потребують один одного, аби наші країни були сильними і безпечними. І саме тому нам також потрібна пам'ять і правда про те, що тут відбулося 28 лютого 1944 року – щоб нічого подібного ніколи не повторилося і щоб наші відносини базувалися на міцному фундаменті і взаємній довірі", - заявив польський глава країни.

Додамо, попри те, що в польській літературі не один рік пропагується теза про винищення польського населеного пункту Гута Пеняцька у лютому 1944 р. частиною української дивізії "Галичина", українські дослідники зазначають, що немає жодних документів, які це підтвердили б. За їхньою версією, каральну операцію в селі здійснили три німецькі частини.

За інформацією "Польського радіо", суперечливий закон про Інститут національної пам'яті (ІНП) не буде заморожений. При цьому Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон не раніше, ніж за два місяці.

Як зазначив спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський, закон про Інститут національної пам'яті, який набирає чинності 1 березня, не діятиме до з'ясування спірних моментів Конституційним судом.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів".

Однак після цього він оскаржив деякі положення цього закону в Конституційному суді. Польський голова подав звернення з проханням перевірити на відповідність статті закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів", а також слова "Східна Малопольща".

Голова МЗС Польщі Яцек Чапутович зазначив, що Конституційний суд Польщі може врахувати деякі доводи української сторони щодо закону про Інститут національної пам'яті.

У парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту. Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Державному департаменті США як такий, що може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі