Польща залишається в ЄС тільки через гроші — Туск

Поділитися
Польща залишається в ЄС тільки через гроші — Туск Президент Європейської Ради Дональд Туск закинув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість" меркантильне ставлення до ЄС. © Facebook/Donald Tusk
Польський уряд все ще може уникнути санкцій ЄС, якщо зупинить зміни в судовій системі.

Уряд Польщі може спробувати вивести країну з Європейського союзу, якщо вона перестане бути отримувачем фінансування. Про це в інтерв'ю виданню Tygodnik Powszechny, сказав президент Європейської ради Дональд Туск.

"Для партії "Право і справедливість" переваги ЄС зводяться до платіжного балансу, з повним ігноруванням інших переваг, таких як загальний ринок, правопорядок, гарантія безпеки тощо", - цитує його слова AFP.

Він зазначив, що партія "Право і справедливість" може запитати поляків, чи хочуть вони бути в ЄС, при цьому переконуючи їх, що членство країні не потрібно.

Президент Європейської ради також зазначив, що в минулому місяці "для всіх був сумний день", коли Брюссель активував статтію 7 договору через "системні загрози" з боку влади для незалежності польської судової системи.Він зазначив, що польський уряд все ще може уникнути санкцій ЄС, якщо зупинить зміни в судовій системі.

Нагадаємо, що раніше депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію щодо Польщі, яка запускає процедуру введення санкцій через цю реформу. Міністерство закордонних справ Польщі у свою чергу назвало резолюцію політизованою.

Як відомо, законодавчі ініціативи ПіС зазнали жорсткої критики з боку суддівського корпусу та опозиції, які звинуватили партію Качиньського у намірі підпорядкувати судову гілку влади виконавчій владі, тим самим порушивши ключовий принцип демократії – принцип розподілу гілок влади.

Ярослав Качиньський, у свою чергу, заявив про те, що загрози демократії в Польщі немає, а судова система країни "знаходиться в моральному і професійному занепаді", і тому потребує реформування.

У Польщі влітку пройшли багатотисячні акції протесту проти судової реформи ПіС.

Детальніше про реформу судової влади в Польщі і її критики в Євросоюзі читайте у матеріалі Надії Коваль "Ядерний варіант" для Варшави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі