Польща не дала притулок жодному біженцю з Донбасу

Поділитися
Польща не дала притулок жодному біженцю з Донбасу Польща не дала статус біженця жодному українцю з Донбасу. Ілюстрація
Польські чиновники розглядають заяви українців по півроку, не дозволяючи їм працювати, а потім радять жити в інших регіонах України.

За два роки збройного конфлікту в Донбасі жоден біженець з охопленого війною регіону не отримав статусу біженця в Польщі. Всього таких заявок було подано дві тисячі, але жодна з них не була задоволена.

Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на представників громади українців Донбасу у Варшаві.

Анастасія Лопанова з Луганської області вже понад рік живе у Польщі, але статус біженця так і не отримала.

"Статус біженця не дають усім, хто приїхав з Донбасу. Чиновники говорять: "Ви можете просто жити в іншій частині України". Я не погоджуюся, адже не йдеться тільки про загрозу життю, йдеться про можливість гідно жити", - каже вона.

Також біженці з окупованих Донецька і Луганська скаржаться, що їхні клопотання про притулок розглядають по півроку щонайменше. І впродовж всього цього часу люди не можуть працювати. На думку експерт Оксани Горобець, яка співпрацює з Інститутом європеїстики Варшавського університету, Польща таким чином сама собі шкодить.

"Українці мають таку ментальність, що якщо хочуть досягнути успіху, то мають спочатку вивчитися та отримати практичний досвід. Ті , хто їде до Польщі, може приєднатися до розвитку економіки, українці не їдуть сюди виключно за соціальними виплатами", - каже вона.

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Разом з тим, відмова в статусі біженця ще не означає, що українців виганяють з Польщі, в якій дуже багато оголошень про працевлаштування на низько оплачувані вакансії. Таким чином, Варшава "затикає" українцями вакансії, які покинули сотні тисяч поляків. Поки громадяни Польщі шукають більших заробітків в Великобританії і Німеччині, польська влада з січня до серпня 2015 року видала громадянам України 403 тисячі дозволів на роботу і проживання в країні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі