Політики-популісти на Заході штовхають мусульман в обійми терористів – The Economist

Поділитися
Політики-популісти на Заході штовхають мусульман в обійми терористів – The Economist Ле Пен порівнювала мусульманські молитви на вулицях з "нацистською окупацією"
Європі і Америці доведеться змінити політичну риторику і почати справжню війну проти ІД задля власної ж безпеки.

Після кривавих подій у Брюсселі вочевидь можна зробити два висновки. Перший з них говорить про те, що терористи "Ісламської держави", навіть потрапивши в список найбільш розшукуваних злочинців, все одно мають достатньо ресурсів і можливостей, щоб влаштовувати вибухи в серці Європи.

А другий висновок випливає з першого і застерігає, що великим європейським і американським містам доведеться звикати до того, що всі вони – потенційні мішені для світового тероризму.

Про це сьогодні пише видання The Economist, додаючи, що стійкість структури ІДІЛ в Європі тривожить і не дарма. Вибухи в Брюсселі прогриміли через кілька днів після того, як поліція арештувала головного підозрюваного у організації терактів у Парижі Салаха Абдеслама. Чотири місяці після загибелі 130 людей в столиці Франції він спокійно жив у своєму домі в Моленбееку. Очевидно, що багато людей були готові підтримувати методи терориста, хоча самі не хотіли проливати власну кров.

Завдяки такій підтримці "Ісламська держава" успішно набирає нових бойовиків. Попри те, що в шести країнах Європи були арештовані 18 терористів, причетних до атак в Парижі, ІДІЛ все одно має змогу координувати і організовувати теракти під носом у влади Брюсселя. Французькі чиновники припускають, що бойовики навчилися робити бомби з побутової хімії. Однак виявити людей, які роблять вибухівку для терактів поки не вдалося.

Видання також зауважує, що багато майбутніх терористів насправді громадяни європейських країн. Тисячі чоловіків у жінок з Європи пройшли тренування у Сирії і Іраку, а потім повернулися додому. Тож можна майже точно сказати, що будуть нові атаки і в інших містах.

Що ж потрібно робити? Видання зауважує, що зростанню загроз від тероризму сприяють політики-популісти і радикали на Заході. Коли такі діячі, як Дональд Трамп, закликають "вигнати усіх мусульман з США", або коли чиновники в Східній Європі кажуть, що будуть приймати лише біженців-християн, чи коли радикали на кшталт Марін Ле Пен порівнюють мусульман, які моляться на вулиці, з "нацистською окупацією", це змушує багатьох віруючих людей симпатизувати терористам. Потім деякі з них можуть приєднатися до бойовиків. Тож потрібні зміни в політичній сфері.

Крім того, видання радить переконати простих людей в тому, що уряд працює над тим, щоб їх захистити. Деякі політики переконані, що страх перед загибеллю під час теракту безпідставний. Президент Барак Обама в інтерв'ю The Atlantic говорив про те, що американці частіше гинуть від падіння у ванні, ніж від атак фанатиків. Але тероризм не можна порівнювати з нещасними випадками чи навіть кримінальними вбивствами. Тому що громадськість реагує на нього дуже гостро через відчуття, що влада не може виконати свої базові обов'язки і захистити громадян від ворогів. Але урядам складно задовольнити попит на безпеку і при цьому не вдаватися до надмірно жорстких дій.

Франція, яка стала жертвою двох кривавих атак, досі живе в умовах надзвичайного стану, який дозволяє поліції без спеціального дозволу обшукувати будинки і арештовувати підозрюваних. А президент Франсуа Олланд і його прем'єр-міністр часто оголошують, що Франція "в стані війни". Гучні заяви і обмеження людських прав можна було зрозуміти лише як тимчасові заходи в перші тижні після атак у листопаді. Але зараз це контрпродуктивно.

Найкращий захист від тероризму, на думку видання, - це мир на Близькому Сході. Однак до втілення цієї мрії ще дуже далеко. Міжнародна коаліція досягла прогресу у боротьбі з "Ісламською державою", яка втрачає бойовиків і території. Але щоб знищити її потрібна ефективна армія Іраку, тренування якої ще не закінчилося, а також наземні війська в Сирії, які туди ніхто не збирається відправляти. Тим часом, "Ісламська держава" має можливості командувати і підбурювати терористів на території Заходу.

Видання радить більше витрачати на внутрішню розвідку і роботу спецслужб, які повинні виявляти і ліквідовувати мережі радикалів. Крім того, країни повинні обмінюватися даними розвідки, щоб ефективно діяти на своїй території. Також потрібно не дозволити дрібним злочинцям стати більш небезпечними радикалами. А економічна і культурна ізоляція районів, таких як Моленбеек, повинна закінчитися. Це довготривала і серйозна робота, але її варто виконати.

"Багатьох злякає безкінечне балансування між заходами безпеки і обмеженням свободи. Але поки джихадисти загрожують Заходу, уникнути необхідності діяти не вдасться. Вітаємо в новій реальності", - йдеться в статті.

Раніше видання Wall Street Journal писало, що Захід повинен наважитися на справжню війну проти ІД після вибухів у Брюсселі. Західні уряди довгий час ігнорували терористичні групи, пов'язані з "Ісламською державою", і говорили, що вони "деградують і розпадаються". Але ці бойовики влаштовують одну масштабну атаку за іншою на Заході. Ісламські теракти відбуваються мало не щодня у світі.

22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу.

В результаті терактів загинули 34 людини, близько 150 отримали поранення. Відповідальність за теракти в Брюсселі взяла на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі