Політична еліта України виправдовує очікування Путіна – Die Zeit

Поділитися
Політична еліта України виправдовує очікування Путіна – Die Zeit Складні відносини Порошенка і Яценюка лише на користь Росії. Ілюстрація © president.gov.ua
Існує припущення, що російський президент буде чекати політичного розколу всередині України і, схоже, воно здійснюється.

На Майдані Незалежності в Києві знову з'явилися демонстранти, які вимагали відставки уряду. Але прем'єр-міністру Арсенію Яценюку не варто боятися, адже протест не такий численний, як під час революції два роки тому. Значно не безпечнішою загрозою для влади України – це вона сама.

Про це на сторінках німецького видання Die Zeit пише оглядач Міхаель Туманн, нагадуючи про те, як нещодавно президент Петро Порошенко закликав прем'єр-міністра піти у відставку. Але голові уряду фантастичним чином вдалося ще на пів року лишитися на своїй посаді, оскільки в парламенті не назбиралося голосів за його відставку.

Оглядач зауважує, що у Києві говорять про те, що голоси депутатів знову були куплені олігархами.

"Якщо це так, тоді через два роки після революції на Майдані українська політика повернула до свого звичного, але ненормального стану. Саме ця аномальна ситуація призвела до подій, які спалахнули в Україні в 2014 році", - йдеться в статті.

На це миттю відреагували міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і його французький колега Жан Марк Еро, які в понеділок побували в Києві і закликали політиків припинити конфліктувати між собою і нарешті почати працювати спільно над реформами.

"Багато законодавчих проектів уряду досі лежать в Раді і чекають ухвалення. Політикам в Києві не може втрачати час, оскільки протистояти зовнішнім загрозам може лише той, хто стабільний зсередини", - заявив Штайнмаєр.

Однак проблема все одно залишилася. І Яценюк, програма реформ якого ніяк не просувається, буде сидіти в прем'єрському кріслі ще півроку. Автор зауважує, що тепер стає зрозуміло, на що розраховує Володимир Путін. Він просто спостерігає з боку за тим, "як український політичний клас нищить сам себе і в черговий раз паралізує свою країну".

Таким чином, російський президент навіть на переговорах про виконання Мінських угод зможе показувати Заходу пальцем на внутрішні конфлікти в Україні і звинувачувати Київ у нездатності виконувати домовленості. А тим часом, Кремль зможе і далі підтримувати проросійських бойовиків в Донбасі і не виконувати частину зобов'язань, взятих на себе у Мінську.

Нагадаємо, що Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним. Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський БПП проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів.

19 лютого парламентська коаліція де-факто розпалася, оскільки Гройсман оголосив про вихід "Самопомочі". 17 лютого з коаліції вийшла фракція "Батьківщина".

За Конституцією президент має право розпустити Верховну Раду, якщо в ній протягом 30 днів не буде формальної коаліції. 16 лютого президент України Петро Порошенко заявив про те, що скористається своїм правом на розпуск Ради тільки в крайньому випадку.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі