Поки ЄС і НАТО холодні до відданої Грузії, проросійські настрої в країні ростуть - WP

Поділитися
Поки ЄС і НАТО холодні до відданої Грузії, проросійські настрої в країні ростуть - WP Грузини не відчувають віддачі від ЄС і НАТО
Грузини відчувають себе покинутими наодинці з Росією.

Мало хто міг припустити, що Росія коли-небудь зможе відновити позитивний образ в Грузії, завзято прозахідно налаштованій країні, яка пережила війну з РФ в 2008 році. Однак у той час як на шляху в ЄС і НАТО західні партнери Грузії неохоче зустрічають устремління країни, проросійські настрої в Грузії все більше зростають, пише The Washongton Post.

"Боячись провокувати Росію, західні політики відкидають розмови про перспективи членства Грузії в НАТО і Євросоюзі найближчим часом. В цей час Росія заповнюють собою вакуум в цьому регіоні, нарощуючи присутність: відкриваючи російські державні ЗМІ грузинською мовою і розширюючи інвестиції в енергетичний та інші ключові сектори економіки Грузії", - пише видання.

В цей же час вже в 2015 році лідери ЄС відмовили Грузії надати перспективу членства в Євросоюзі на саміті Східного партнерства, а також відклали введення безвізового режиму з ЄС для громадян Грузії, що стало черговим розчаруванням для грузин. У цьому теж, ймовірно, не останню роль зіграла обережність Заходу по відношенню до РФ, пише WP.

Що стосується НАТО, то президент США Барак Обама також висловився недвозначно: надання Грузії і Україні перспективи членства в НАТО не стоїть на порядку денному. Дані заяви звучать в той час, коли Грузія доводить свою відданість Альянсу, посилаючи більше солдатів на війну в Афганістан, ніж багато інших країн НАТО.

"Все більше і більше грузинів відчувають, що вони не отримали нічого конкретного від Заходу. Однак це не означає, що грузини стали любити більше Путіна і Росію. Це лише означає, що відбувається усвідомлення того, що нас залишають жити один на один з Росією, і нам треба щось з цим робити", - каже Шорена Шавердашвілі, видатна грузинська журналістка.

Автор зазначає, що в Грузії, як і в Молдові, ростуть проросійські настрої. Згідно з опитуванням в Грузії, кількість бажаючих на подальшу інтеграцію з ЄС впала з 80% до 68%, в той час як кількість тих, хто не проти інтеграції в Євразійський союз, досягла 31%.

Також американське видання зазначає, що хоча дипломатичні відносини між Тбілісі і Москвою залишаються натягнуті, економічні відносини активно розвиваються. Так, заборона РФ на грузинські вина була скасована ще в 2013 році, а торгівля між сторонами зростає. Росія до нинішнього моменту вивела на інформаційний ринок Грузії своє державне ЗМІ "Спутник", і вкладає інвестиції в енергетику Грузії.

Читайте також: Земфіра на концерті в Грузії виступила з прапором України

Війна 2008 року між Грузією і Росією призвела до окупації російськими військами Абхазії і Південної Осетії, які згодом проголосили незалежність. Формально їх незалежність визнана лише кількома країнами в світі, включаючи РФ. На відміну від ситуації з анексією Криму, західні країни практично відразу ж відновили економічні зв'язки з Росією, минувши введення сильних економічних санкції відносно Росії, що також чимало розчарувало жителів Грузії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі