Погрози Путіна застосувати ядерну зброю подіяли на Захід – WSJ

Поділитися
Погрози Путіна застосувати ядерну зброю подіяли на Захід – WSJ Захід досі не знає, як відповісти на ядерні погрози Росії. Ілюстрація © the-day-x.ru
Попри російські ядерні погрози, в НАТО немає жодної політики щодо розвитку такого типу озброєння.

Російський академік і викривач планів президента Росії Володимира Путіна розповів про ядерні провокації і залякування з російського боку.

"Тепер в нас є достатня ядерна потужність, щоб протистояти НАТО в Європі", - сказав він під час зустрічі з європейськими експертами з питань безпеки в Парижі.

Ці слова дають зрозуміти, які агресивніші і зліші наміри Москва виношує на фоні протистояння проти Заходу через конфлікт в Україні. Про це на сторінках Wall Street Journal пише Джон Винокур.

Російські ядерні погрози не стали новиною. Однак, цього разу вони були озвучені через два дні після того, як Москва випробувала крилаті ракети, заборонені угодою про скорочення озброєнь, які підписали російська і американська сторони. Таким чином, слова про потужний ядерний арсенал Росії фактично стали ляпасом для НАТО і США. Нібито в Росії тепер є перевага в ядерній потужності над Заходом, який на сьогодні розраховує здебільшого на звичайне озброєння.

Це цілком відповідає позиції Володимира Путіна, яку американський генерал Мартін Демпсі описав як "пошук способів дискредитувати і підірвати Альянс". Наступного тижня міністри оборони країн НАТО зустрінуться в Брюсселі, щоб обговорити "російський ядерний потенціал". Це означає, що Європа і США шукають стратегію відповіді на дії Росії, яка в регіональних конфліктах припускає застосування ядерної зброї так само, як і "зелених чоловічків".

Оглядач нагадує, як в 80-х роках США збиралися розмістити свої ядерні ракети на території країн-союзників у Європі на противагу радянським СС-20. Але тоді німецький канцлер Гельмут Шмідт виступив проти цього кроку через погрози СРСР. Радянські гроші і вплив на рухи проти ядерної зброї зробили свою справу.

Нині ж союзники обговорюють модернізацію ядерного арсеналу США і навіть можливість розміщення ракет в Європі. Але в цей же час, у росіян є підстави бути спокійними і "насолоджуватися" протиріччями серед європейців. Нещодавно опубліковані результати соціологічного дослідження демонструють, що німці, французи і італійці не дуже хочуть захищати кордони НАТО від агресії Росії. Таким чином, пункт 5 статуту Альянсу про спільну оборону опинився під питанням.

В цей же час, війна в Україні показала, що будь-які спроби Заходу відповісти на агресію Росії в Кремлі назвуть "американською загрозою" для світової системи безпеки. Погрози Путіна стають все більше "ядерними", а адміністрація Обами ухиляється від будь-якої рішучої відповіді на них, ввівши лише санкції, які Кремль ігнорує.

"Дуже важливо, що союзники мають спільну позицію щодо можливого застосування ядерної зброї Росією в регіональному конфлікті", - цитує оглядач неназваного французького чиновника.

Разом з тим, у НАТО досі немає жодних ознак роботи над доктриною, яка б передбачала відповідь на такий удар. В США і Європі багато хто вважає такий сценарій "неможливим".

Президент Барак Обама продовжує вагатися, як йому варто відповісти на поведінку Росії і лише закликає союзників "виступити проти російської агресії в Україні". Ключову роль у ЄС відіграє канцлер Ангела Меркель, яка очолює безядерну Німеччину. Тож навряд чи вона зможе дати серйозну відповідь на погрози Росії.

До того ж, американська політика щодо Кремля теж дуже не чітка. Місяцями в Білому Домі говорили про успіхи дипломатичної і економічної ізоляції Москви. А 5 тижнів тому Держсекретар Джон Керрі зустрівся з Володимиром Путіним і намагався всяк його задобрити лестощами. Вашингтон хоче показати, що пом'якшує свою позицію, і Кремлю можна видихнути з полегшенням.

Раніше повідомлялося, що міністри оборони НАТО хочуть запропонувати Росії угоду, яка б регулювала питання переміщення літаків і кораблів в безпосередній близькості або біля кордонів. У міру наростання напруженості у відносинах між Заходом і Москвою на тлі подій в Україні, в країнах НАТО відбувся різкий сплеск провокаційних дій, які несуть великі ризики. Військовий діалог Росія-НАТО міг бути применшити ці ризики, якби російський президент Володимир Путін пішов би на це.

А тим часом, минулого тижня російський літак пролетів у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, він пройшов на високій швидкості поруч літака-розвідника ВПС США. Раніше повідомлялося, що винищувач Су-27 ВПС РФ виконував небезпечні маневри поруч з американським літаком-розвідником RC-135U у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі