Після виборів Грузія може активізувати двосторонні відносини з Україною – Григол Катамадзе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Після виборів Грузія може активізувати двосторонні відносини з Україною – Григол Катамадзе Катамадзе впевнений в активізації двосторонніх відносин України і Грузії
У парламент Грузії можуть пройти п'ять партій - всі вони орієнтовані на євроінтеграцію країни. Від нового грузинського парламенту також можна буде очікувати активної підтримки України.

Грузія буде активно підтримувати Україну і, зокрема, в питанні її територіальної цілісності. Про це в коментарі DT.UA заявив колишній посол Грузії в Україні (2000-2007, 2009-2013) Григол Катамадзе.

За словами Катамадзе, у Грузії, де парламентсько-президентська форма правління, вибори, що проходять у суботу, 8 жовтня, принципово важливі. Адже минуло чотири роки після того, як влада перейшла від однієї політичної сили до іншої. "Потрібно було прожити ці чотири роки, щоб звикнути до сучасних реалій", - каже екс-посол.

Катамадзе відзначив високу активність виборців на 12:00. Так, вже проголосували 20% з усього близько 3,5 млн виборців. За його словами, на цей момент виборчий процес проходить спокійно, не без недоліків, які притаманні будь-якому виборчому процесу, "але вони навряд чи будуть впливати на підсумки виборів". Він також прогнозує, що подолати п'ятивідсотковий бар'єр і пройти в парламент можуть п'ять партій. Як кажуть соцопитування і експерти, дуже високі шанси у чинної партії "Грузинська мрія- Демократична Грузія", в притул до неї йде ""Єдиний національний рух" - опозиційна сила. Також, швидше за все, подолає 5%-й бар'єр партія "Наша Грузія - Вільні демократи" і "Лейбористська партія Грузії". І, на думку посла, є дуже хороші шанси у нещодавно створеній (буквально в цьому році) партії "Держава для народу", яку створив відомий грузинський тенор Паата Бурчуладзе.

"На мій погляд, інших несподіванок не повинно статися і ці партії подолають п'ятивідсотковий бар'єр. Вся складність полягає в тому, що, напевно, більшості в парламенті не набере ніхто з вищезгаданих партій", - говорить Катамадзе. Він також не взявся прогнозувати, яким буде розклад сил після підрахунку голосів, однак припустив, що по мажоритарних округах пройдуть повторні вибори. І вдруге виборець буде голосувати з урахуванням вже відомих результатів під час перших виборів.

"Це новий етап в житті сучасної Грузії, і політичним силам потрібно буде знаходити компроміс в ім'я її майбутнього. І для того, щоб створити коаліцію, сформувати уряд. Окремо взятій політичній силі буде дуже важко це зробити", - зазначає він.

"Ключовим моментом є те, що незалежно від того, як будуть розподілені голоси, серед цих п'яти партій немає нікого, хто не був би прихильником європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії. Всі ці сили декларують прихильність європейському курсу. У цьому напрямку, на моє переконання, нічого не буде мінятися, з точки зору розвороту курсу або його уповільнення. Навпаки, я думаю, новий парламент і новий уряд буде активно працювати над тим, щоб скоротити шлях руху до Євросоюзу", - упевнений він.

Катамадзе також нарікає, що, на жаль, останні чотири роки не були такими активними у двосторонніх відносинах Грузії та України. "Але я переконаний, що повинно було пройти певний час - нова влада в Україні, нова влада в Грузії, йшла притирання, розуміння, відчуття та усвідомлення того, які пріоритети. Я думаю, після виборів в Грузії, двосторонні відносини будуть активними", - запевнив він.

За його словами, Грузія буде активно підтримувати Україну в усіх питаннях, особливо в питаннях територіальної цілісності". "Тому що наша загальна проблема. Не допускаю ніякої можливості, що в цьому напрямку може щось змінитися. Тому що для Грузії Україна дуже надійний, дуже важливий партнер", - резюмував Катамадзе.

Григол Катамадзе до 2013 року був Надзвичайним і Повноважним послом Грузії в Україні, працював заступником міністра оборони і закордонних справ Грузії, директором з розвитку міжнародного бізнесу Bank of Georgia, а з червня 2015 року очолює Асоціацію платників податків України, в яку входять понад семи тисяч великих компаній і невеликих підприємств з різних регіонів країни.

Читайте також: У Грузії розпочалися парламентські вибори

Нагадаємо, сьогодні, 8 жовтня, в Грузії проходять парламентські вибори. Голосування почалося о 8 годині ранку за місцевим часом (7:00 за Києвом). У списках виборців значиться близько 3,5 мільйонів чоловік, які будуть вибирати 150 депутатів.

За депутатські мандати змагаються 19 партій та 6 блоків. За перебігом голосування спостерігатимуть представники близько 200 місцевих і міжнародних організацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі