Після обвинувачень проти Манафорта виникають нові запитаня про втручання Росії - WP

Поділитися
Після обвинувачень проти Манафорта виникають нові запитаня про втручання Росії - WP Щонайменше 9 членів кампанії Трампа контактували з російськими чиновниками. © Eric Thayer / The New York Times
Білому дому не вдається відмахнутися від всіх доказів втручання Кремля у американські вибори.

Останній тиждень Пол Манафорт і його бізнес-партнер Рік Гейтс провели під домашнім арештом після обвинувачень, які проти них висунув спецпредставник Департаменту юстиції США Роберт Мюллер.

Колишній голова виборчого штабу Дональда Трампа зі зв'язками в Кремлі тепер співрацює зі слідством про російське втручання у вибори. А Департамент юстиції може висунути обвинувачення проти російських чиновників, відповідальних за злам систем Демократичної партії. Попри зусилля президента Трампа, стає все більш очевидним, що Білий дім не може просто так відмахнутися від дедалі більшої кількості доказів втручання Кремля.

Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post.

Обвинувачення проти Манафорта і Гейтса не стосуються втручання у вибори. Хоча зазвичай обвинувачення голови виборчого штабу у відмиванні 75 мільйонів доларів, отримані здебільшого від політичних акторів Кремля, вже були б достатньо скандальними. Але більше дивує те, що радник кампанії Трампа з закордонних справ Джорд Пападопулос надавав інформацію слідчим Мюллера впродовж місяців.

Після зустрічі з пов'язаним з Кремлем професором Пападопулос дізнався, що у росіян є "бруд" на кандидата в президенти від демократів Гілларі Клінтон. Він постійно намагався зв'язатися з російськими чиновниками і домовитися про зустріч між Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним. І його заохочував принаймні один член кампанії Сем Кловіс, який зараз обіймає посаду радника Білого дому в Аграрному департаменті.

В квітні 2016 року російський професор натякнув на викрадення електронних листів Клінтон. В червні Дональд Трамп-молодший зустрівся з російським юристом, сподіваючись отримати "бруд" на опонента батька в обмін на політичні поступки.

Пападопулосу так і не вдалося влаштувати зустріч американського і російського лідерів. А Трамп-молодший запевняє, що зустріч з росіянами була марною. Але в липні WikiLeaks почав публікувати крадені листи демократів, які старший Трамп цитував з радістю.

Washington Post підрахувало, що 9 людей з оточення Трампа напряму контактували з російськими чиновниками під час виборчої кампанії і перехідного періоду. Серед них колишній радник з закордонної політики Картер Пейдж, який навіть побував у Москві в липні 2016 року разом з членами кампанії Трампа. Також генеральний прокурор США Джефф Сешнс, який постійно відкидав пропозиції Пападопулоса щодо зустрічі Трампа з Путіним, тепер постав перед питанням з боку слідчих Конгресу, чи знав він про всі контакти команди кандидата-республіканця з російськими чиновниками.

Видання зауважує, що більше не викликає сумніву те, що російський уряд намагався допомогти Трампу, а члени виборчої кампанії американця були відкриті до загравань Росії. Питання однак в тому, як далеко їхня співпраця зайшла і хто з членів кампанії знав про неї. Приміром, чи згадував Пападопулос про те, що у Кремля є листи Клінтон, коли зустрічався з Трампом і Сешнсом? Президентського повідомлення "ЖОДНОЇ ЗМОВИ!" у Twitter не достатньо.

Нагадаємо, що 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.

Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема,вони обвинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом застави: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають. Полу Манафорту загрожує до 80 років позбавлення волі, якщо його вина буде доведена, його партнерові Ріку Гейтсу - до 70 років в'язниці.

Детальніше про судову справу проти Пола Манафорта читайте в статті Марії Денисенко "Отруєння малими дозами" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі