Представники України стали лідерами серед іноземних донорів Фонду Клінтон - американські ЗМІ

Поділитися
Представники України стали лідерами серед іноземних донорів Фонду Клінтон - американські ЗМІ Фінансування іноземними донорами стало "ахіллесовою п'ятою" кампанії Клінтон © Андрій Товстиженко, DT.UA
Представники "бідної" України стали лідерами серед іноземних донорів Фонду Клінтон.

Президентська кампанія кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон затьмарена новими даними про Благодійний Фонд Клінтон (The Clinton Foundation), пише газета The New York Times.

Так, Королівство Саудівської Аравії пожертвував Фонду понад 10 млн доларів. До фонду мав відношення і зять колишнього президента України Леоніда Кучми – ред.) Віктор Пінчук. Лівансько-нігерійський бізнесмен "залишив" у Фонді 5 млн доларів.

"Протягом багатьох років Фонд Білла, Хілларі і Челсі Клінтон процвітав в значній мірі за рахунок щедрості іноземних донорів та осіб, які дали сотні мільйонів доларів на міжнародну благодійність. Але тепер, коли місіс Клінтон прагне в Білий дім, фінансування філантропів стало "ахіллесовою п'ятою" для кампанії", - йдеться в статті.

Колишній президент Білл Клінтон вже встиг заявити, що організація більше не буде приймати іноземні або корпоративні пожертви, якщо Хіларі Клінтон переможе на виборах у листопаді. Видання зазначає, що такий крок може і допомогти уникнути якихось непорозумінь, але не дасть відповіді на питання, як бути з іноземними донорами з країн, інтереси яких перебувають у конфлікті з американськими.

Фонд Клінтона прийняв десятки мільйонів доларів з країн, які США і, зокрема, сама Хіларі Клінтон, критикували за порушення прав людини. Були прийняті пожертви з – Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Катару, Кувейту, Оману, Брунею та Алжиру.

Підкреслюється, що Саудівська Аравія була особливо щедрим благодійником. Королівство дало Фонду Клінтон від 10 до 25 млн доларів. Адже у взаємодії відносинах двох країн можна говорити про складних дипломатичних відносинах. При цьому Саудівська Аравія розглядається Штатами як оплот для стримування іранського авантюризму по всьому регіону і є партнером у боротьбі з тероризмом у регіоні Перської затоки і на Близькому Сході в цілому. У той же час, американські чиновники вже давно стурбовані зростаючою роллю Саудівської Аравії в просуванні штаму жорсткої лінії ісламу, у якого є деякі прихильники, які були пов'язані з насильством. Саудівські чиновники заперечують будь-які зв'язки з групами терористів.

Про деякі пожертвування стало відомо з листів Гіларі Клінтон із її особистої пошти, яку вона використовувала в робочих цілях. Крейг Мінассьян, представник фонду, заявив, що рішення відмовитися від корпоративних та іноземних грошей не має нічого спільного з фактом оприлюднення інформації про використання особистої пошти. Фонд поки що буде продовжувати приймати гроші від американських фізичних осіб та благодійних організацій.

Газета також вказує на те, що Пінчук передав фонду Клінтон від 10 до 25 млн доларів (з 1995 по 2005 роки). "Він вирушив на своєму приватному літаку в Лос-Анджелес в 2011 році на святкування 65-річчя Клінтона", - йдеться в статті.

У період з вересня 2011 року по листопад 2012 року Дуглас Шоен, колишній політичний консультант Клінтон, організував близько десятка зустрічей представників Державного департаменту з Пінчуком для обговорення тривалої політичної кризи в Україні.

Раніше 2012 року посол Теффт писав Клінтон про візит в Україну Челсі Клінтон і її чоловіка "на запрошення олігарха Віктора Пінчука".

У липні 2013 року Міністерство торгівлі США почало розслідування з приводу скарг на те, що "Інтерпайп" (компанія Пінчука) та вісім інших країн незаконно демпінгували в цінах на сталеві труби в США. Представник Пінчука заявляв, що розслідування не мало нічого спільного з Державним департаментом США, і почалося після того, як вже були припинені будь-які вкладення у Фонд Клінтон.

Як пише інше американське видання The Wall Street Journal, одні з найбільш рекордних сум (понад 25 млн доларів) були пожертвувані в Фонд Клінтона сімома різними організаціями, зокрема Фондом Білла і Меліси Гейтс, UNITAID та іншими. Лідерами серед іноземних донорів Clinton Foundation є представники "бідної" європейської країни – України. Так, за 15 років (до 2014 року) на допомогу семи Клінтон було спрямовано 10 млн доларів.

За даними WSJ, Пінчук пожертвував в Bill, Hillary & Chelsea Clinton Foundation близько 13 млн доларів.

Читайте також: Обама перервав свою відпустку заради збору грошей на кампанію Клінтон

До дати виборів президента США залишилося не так довго. У пресі з кожним днем з'являється все більше скандальних публікацій про кандидатів у президенти США. Лідером із "скандалів" все ще залишається бізнесмен Дональд Трамп. Днями звільнився його вже понижений на посаді голова штабу Пол Манафорт. Колишній радник екс-президента України Віктора Януковича, як виявилося, вів бізнес з олігархами в Україні і створив "Оппоблок". В матеріалі The New York Times з посиланням на НАБУ говорилося, що Манафорт міг отримати 12,7 млн доларів від партії Януковича.

Однак Манафорт в нещодавно нагадав пресі, що і у Клінтон були сумнівні зв'язки з Росією, коли вона була Держсекретарем. "New York Times чомусь не викрив той факт, що Фонд Клінтона отримував платежі в обмін на послуги Хіларі Клінтон, коли вона була Держсекретарем США. Ніхто не говорить про це, незважаючи на велику кількість доказів, які містяться в електронних листах Хілларі Клінтон, які вона намагається приховати", - заявляв він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі