Підсумки зустрічі Меркель і Путіна по Україні

Поділитися
Підсумки зустрічі Меркель і Путіна по Україні © euroua.com
Сторони обговорювали питання відправки миротворців ООН на Донбас, а також транзит газу через Україну після запуску Nord Stream 2.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін провели переговори в Сочі, в ході яких зробили заяву, що Росія і Німеччина разом продовжать роботу в рамках "нормандського формату", а Міністерства закордонних справ пропрацюють питання відправки місії ООН в Україну. Також сторони заявили про те, що транзит газу через Україну після запуску Nord Stream 2 продовжиться.

"Торкнулися стану справ в Україні. За обопільною думку, Мінські угоди залишаються безальтернативною основою врегулювання. І ми, звичайно, будемо продовжувати спільну роботу в рамках "нормандського формату", сприяти результативній діяльності контактної групи в Мінську", - сказав Путін.

Президент РФ заявив також, що зовнішньополітичним відомствам Росії та Німеччини доручено "ще раз предметно опрацювати тему впровадження місії ООН по сприянню охороні спостерігачів ОБСЄ на Донбасі".

"Що стосується "нормандського формату", то ми вважаємо його важливим інструментом врегулювання ситуації на південному сході України, і Росія готова працювати в цьому форматі. Більше того, ми вважаємо його дуже важливим, і на сьогоднішній день заміни йому немає", - заявив Путін.

При цьому він повідомив, що конкретна дата проведення зустрічі в рамках "нормандського формату" на вищому рівні поки не обговорювалася.

"Зустріч на вищому рівні завжди повинна бути попередньо добре підготовлена, опрацьована. "Наші колеги працюють над цим, і помічники з обох сторін, і МЗС", - повідомив В. Путін.

Також Меркель і Путін торкнулися питання транзиту газу через територію України і запуску "Північного потоку 2".

Путін заявив, що Росія завжди розглядала "Північний потік 2" як суто економічний проект, реалізований господарськими суб'єктами.

Він також запевнив, що транзит газу через територію Україну після запуску потоку продовжиться, якщо це буде економічно доцільно.

"Хочу підкреслити: поставки будуть продовжені, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими і доцільними для учасників економічної діяльності", - сказав президент РФ.

Зі свого боку А. Меркель заявила: "Ми переконані з боку Німеччини, що і після будівництва "Північного потоку 2" роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою роль і надати допомогу. Треба подумати над гарантіями для України в тому числі".

Читайте також: Меркель пообіцяла зробити все для відновлення територіальної цілісності України

Зближення з Росією тепер нова мета політики Німеччини - Bloomberg. Меркель і Путін навряд чи стануть кращими друзями, але у них є спільні інтереси. Німеччина не збирається послаблювати санкції Євросоюзу проти Росії за її вторгнення в Україну. Але Кремль все одно користується розумінням, розраховуючи, що зможе за допомогою цього зміцнити вплив в Німеччині і в Європі.

Ангела Меркель пропонує створити кібервійська у відповідь на військову доктрину РФ. Канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що необхідно підвищувати обороноздатність країн, включаючи створення кібервійськ через ситуацію у світі і російські гібридні загрози.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі