Під час антиурядових протестів у Нікарагуа було вбито більше 25 осіб

Поділитися
Під час антиурядових протестів у Нікарагуа було вбито більше 25 осіб Правозахисні організації повідомляють про 25 загиблих з початку протестів © Reuters
Зокрема, просто під час прямого ефіру було вбито журналіста.

З 18 квітня в Нікарагуа тривають антиурядові протести проти рішення президента Деніела Ортеги переглянути соціальне забезпечення. В результаті протистояння із правоохоронцями, за даними правозахисних організацій, загинуло щонайменше 25 осіб, десятки були поранені або заарештовані, передає NBC.

Одним із загиблих був журналіст, який транслював перебіг протестів у Facebook і був застрелений просто під час прямого ефіру.

Ортега виступив зі зверненням на національному телебаченні у суботу, 21 квітня, і заявив, що готовий до діалогу з лідерами протесту, однак перемовини поки не відбувались. Він також звинуватив демонстрантів, більшість із яких студенти, у тому, що ними керує політична меншість.

"Те, що відбувається в нашій країні, не має назви. Діти навіть не знають партію, яка ними маніпулює… Члени банд залучаються до протестів дітей і криміналізують мітинги. Саме тому вони наражаються на небезпеку", - заявив президент.

Однак після цього тисячі людей вийшли на вулиці в семи містах країни, зокрема, столиці Манагуа. Люди вимагають відставки Ортеги.

З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.

16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.

21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі