Перемога опозиції у Венесуелі може стати "початком кінця" епохи Чавеса – WP

Поділитися
Перемога опозиції у Венесуелі може стати "початком кінця" епохи Чавеса – WP Мадуро залишається при владі, але втрачає необмежену владу над парламентом © lainfo.es
Перемога опозиції - це різка відповідь лівого руху, який люто противився налагодженню відносин із США.

Приголомшлива перемога венесуельської опозиції може означати кінець цілої епохи політичного експерименту, який був запущенj 16 років тому Уго Чавесом, який очолює соціалістичний рух у країні, і ввів опір Вашингтону по всій Латинській Америці, пише видання The Washington Post.

Нинішній президент Ніколас Мадуро залишається при владі, але результати голосування означають, що він втрачає необмежену владу над парламентом. "Опозиція присягнулася звільнити своїх лідерів з в'язниці і скасувати популістські заходи, такі як - великі субсидії на бензин, щоб відродити економіку", - йдеться в статті.

Політичний "землетрус" у Венесуелі стався в той час, коли країна, яка є найбільшим експортером нафти в Південній Америці, зіткнулася з дуже високим рівнем інфляції та злочинністю. Політики попереджають про потенційну можливість виникнення "соціального вибуху".

Перемога опозиції - це різка відповідь лівому руху, який було при владі, й постійно виграючи вибори, надихнуло аналогічні партії, які прийшли до влади в Болівії, Еквадорі та Аргентині, "утворюючи блок лютої критичної позиції у відношенні США" у своїй півкулі. Всього через кілька тижнів тому ліва партія Аргентини також зазнала поразки.

Результати недільних виборів відразу ж підняли питання про те, як дві ворогуючі сторони будуть розділяти владу. Багато людей запитували себе, чи виникла ця важка конфронтація в політиці країни через економічну кризу, викликану безгосподарністю та низькими цінами на нафту.

"Якщо опозиція тільки бореться за владу і буде лише говорити про свободу і політичних в'язнів, венесуельці не мають наміру голосувати за них ще раз", - говорить Девід Смилд, експерт у Венесуелі.

Результати цих виборів також можуть привести до поліпшення відносин між Сполученими Штатами та Венесуелою, які дуже зіпсувалися за 14 років правління Чавеса. Він звинувачував США у підтримці спроби перевороту, нагадує автор статті.

"Венесуельські виборці в більшості висловили бажання змінити напрямок своєї країни", - сказав держсекретар США Джон Ф. Керрі у заяві в понеділок. "Діалог між усіма сторонами у Венесуелі необхідний для вирішення соціальних та економічних проблем, що стоять перед країною, і Сполучені Штати готові підтримати такий діалог разом з іншими членами міжнародного співтовариства", – додав держсекретар США.

Разом із тим, як наголошується в статті, для жителів Каракаса перспектива відходу епохи Чавеса – це щось неймовірне. Його портрет і підпис видніються на стінах десятків будівель. Проте багато хто все ж готові до нового старту, резюмує автор.

Читайте також: Венесуела побоюється падіння ціни на нафту до $ 25 через бездіяльність ОПЕК

Нагадаємо, що на парламентських виборах у Венесуелі політичні сили, опозиційні до правлячої Соціалістичної партії, отримали дві третини депутатських мандатів. Таким чином, опозиційні сили отримали 111 з 167 місць у парламенті Венесуели.

Вибори у Венесуелі відбулися 6 грудня на тлі глибокої економічної кризи, девальвації венесуельського болівара, дефіциту продуктів і високого рівня злочинності. У результаті правляча Соціалістична партія зазнала першої поразки з 1999 року.

З 1999 по 2013 року аж до своєї смерті у владі у Венесуелі перебував харизматичний Уго Чавес. На думку багатьох експертів, зі смертю яскравої та неординарної особистості, якою був Чавес у Венесуелі завершився період авторитарного правління.

6 грудня, у день проведення виборів, венесуельськими спецслужбами було затримано одного із лідерів опозиції Карлос Ермосо. Очолювана ним партія входить до опозиційного об'єднання "Круглий стіл демократичної єдності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі