Перемога демократів у Палаті представників не зашкодить Трампу - The Guardian

Поділитися
Перемога демократів у Палаті представників не зашкодить Трампу - The Guardian Трамп назвав неймовірно успішними попередні підсумки проміжних виборів у Конгрес © ria.ru
В результаті проміжних виборів у Конгрес США демократи повернули контроль над Палатою представників.

Багато людей назвали проміжні вибори в США референдумом по першим двом рокам президентського терміну Дональда Трампа. Про це сказав і сам американський президент, закликаючи виборців голосувати так, як якщо б він був в бюлетені. Трамп зробив ці проміжні вибори присвяченими йому і його правій риториці, пише видання The Guardian.

Демократична партія робила акцент на економічних проблемах, і зокрема щодо реформи охорони здоров'я. Їм було вигідно перетворити проміжні вибори референдум щодо Трампа і його політики. Вони підкреслили свою підтримку різноманітної Америці як через своїх кандидатів, так і через дискурс. Приховане гасло: Трамп не визначає Америку. Проміжні вибори дійсно виявилися референдумом по Трампу і трампізму, тобто комбінації авторитаризму, нативізму й популізму. Він повністю підтримується республіканцями, і відкидається демократами. Кінцевим підсумком виборів стало те, що Америка тепер є одночасно більш нативістською і багатокультурною.

Варто зазначити, що більшість кандидатів від Республіканської партії, які є затятими націоналістами і прихильниками білої переваги програли - хоча відкритий неонацист Артур Джонс отримав понад 25% голосів у третьому окрузі штату Іллінойс. Однією з найбільш болючих поразок для Трампа, ймовірно, був програш Кріса Кобача на губернаторських виборах в Канзасі. Кобач є заступником голови Президентської консультативної комісії щодо чесності виборів, створеної Трампом у 2017 році. Але багато хто з інших крайніх правих республіканців були переобрані, в тому числі Луї Гохмерт, Стів Кінг і Тед Круз в Техасі. У той же час республіканці старої школи були замінені трампістами як, наприклад, Кеті Аррінгтон в Південній Кароліні (Палата представників), Брайан Кемп у Джорджії (губернатор) і Рон ДеСантіс у Флориді (губернатор).

З іншого боку політичного спектру Демократична партія отримала скромну перевага, з точки зору радше місць, ніж голосів - вони ледь отримали контроль над Палатою, залишаючись значною мірою позаду в гонці за Сенат. У демократів відбулися істотні зміни у складі - він нарешті почав відображати різноманітний електорат партії. У Колорадо губернатором став відкритий гомосексуаліст Джареда Поліса – він став першим главою штату-представником ЛГБТІ. Також вперше в Палату представників пройшли мусульманки: біженка з Сомалі Ільхан Омар обралася в Міннесоті, і палестинську американку Рашид Тлаіб обрали в штаті Мічиган. Демократична "хвиля" не відбулася. Хвильовими виборами називають ті, у яких одна партія перемагає іншу зі значною перевагою. Передбачалося, що ці проміжні вибори будуть такими через те, що демократам вдалося зібрати значно більше коштів під час передвиборної кампанії, ніж їх опонентам. Трамп трактує це як свою перемогу. Незважаючи на те, що республіканці втратили контроль над Палатою, вони зберегли свої позиції в Сенаті і навіть посилили більшість. Той факт, що республіканці отримали хороші результати на проміжних виборах, незважаючи на те, що сам Трамп не брав участі в голосуванні, дає їм надію знову перемогти на президентських виборах 2020 року. Партія Трампа буде змагатися з демократами, в розмаїтті яких одночасно їх сила і слабке місце. Воно дозволяє їм охопити набагато ширший електорат, ніж може Республіканська партія, але в той же час може перешкодити їм представити чітку і послідовну програму.

До того ж, те, що демократи контролюють Палату представників, дає республіканцям можливість перекласти на них провину за помилки і підкреслити, що вони заважають "зробити Америку знову великою". Загалом, ніч виборів не була поганою для Трампа.

У вівторок, 6 листопада, відбулися проміжні вибори до Конгресу США, під час яких була повністю переобрана Палата представників, а також 35 сенаторів зі 100. Крім того, були обрані 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів відбулися інші місцеві вибори, в тому числі і вибори мерів окремих міст. За попередніми даними, Демократична партія США вперше за вісім років повернула контроль над Палатою представників, а Республіканська партія зберегла перевагу в Сенаті.

Аналітики склали прогноз, яким чином вони вплинуть не тільки на американську демократію, але й на популістський і націоналістичний бум в глобальному масштабі. Адже на обох континентах кандидати-популісти надихалися риторикою Трампа "Америка перш за все".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі