Перемир'я в торговій війні США і Китаю закінчилося, ледь розпочавшись – The Economist

Поділитися
Перемир'я в торговій війні США і Китаю закінчилося, ледь розпочавшись – The Economist Під час саміту G20 Трамп і Сі домовилися про перемир'я в торговій війні © economist.com
Арешт фіндиректора китайської компанії Huawei в Канаді за запитом США виглядає як відновлення торгової війни.

Після робочого обіду президента США Дональда Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна, який відбувся 1 грудня, здавалося, що у торговій війні між країнами досягнуто перемир'я. "Це була по-справжньому продуктивна зустріч", - заявив Трамп. Але перемир'я вже ризикує бути порушеним, пише The Economist у свіжому випуску.

5 грудня міністерство юстиції Канади повідомило, що в день робочого обіду лідерів США і Китаю, на прохання Америки була заарештована фінансовий директор китайської компанії Huawei Мен Ваньчжоу. Китай міг розцінити це як політичний арешт. Huawei – це стовп китайської економіки, а Мен Ваньчжоу – дочка засновника компанії. Від рішення суду у її справі може залежати доля торгових переговорів. Вона постане перед канадським судом у п'ятницю, 7 грудня.

Імовірно, її арешт пов'язаний з американським розслідуванням про можливе порушення санкцій стосовно продажу технологій Ірану компанією Huawei. У компанії заявили, що "не знають про жодні порушення". Подібне розслідування призвело до того, що на компанію ZTE, виробника телекомунікаційного устаткування і мобільних телефонів у Китаї, були накладені санкції. Вони заважали американським компаніям продавати обладнання ZTE, доти, поки їх поспішно не скасували. Наслідки подібних санкцій проти Huawei були б на порядок серйозніше. Америка також чинить тиск на союзників з метою припинення їх співпраці з Huawei через побоювання загрози національній безпеці.

Перемир'я в торговій війні США і Китаю у будь-якому випадку здавалося досить хитким. Лідер КНР Сі Цзіньпін пообіцяв, що Китай купуватиме більше американських товарів і звертатиме більшу увагу на побоювання США. Трамп, в свою чергу, призупинив зростання мит до 1 березня. 10-відсоткові мита на китайські товари на суму в $ 200 мільярдів в рік не будуть підвищуватися протягом 90 днів. Навіть перед оприлюдненням інформації про арешт Мен Ваньчжоу інвестори задавалися питанням, чи може торгова війна початися знову.

Торгові представники двох країн до 1 березня повинні домовитися про "структурні зміни" торгової політики Китаю щодо примусової передачі технологій, крадіжки інтелектуальної власності, кібератак і іншого". Влада у Вашингтоні давно звинувачує Пекін в тому, що він примушує іноземні компанії віддавати фірмові технології їх китайським партнерам. Але такі заходи не закріплені в китайському законодавстві. Втім, навіть якби імовірні вимоги китайського уряду були б скасовані на папері, така діяльність могла б продовжуватися на практиці.

Заяви про те, що Китай готовий купувати більше американських соєвих бобів і природного газу мало говорять про його готовність провести серйозні зміни в торговій політиці. У той же час, арешт фінансового директора Huawei викликає питання у китайських чиновників: чи ведуть американці чесні переговори? Якщо час арешту є збігом і Трамп не знав про нього, це є ще однією ознакою хаосу в Білому домі, який викликає хвилювання. Але більшість китайців розглядають його як зухвалу демонстрацію американської могутності. Тепер, щоб відновити крихке торгове перемир'я, Америці доведеться заспокоювати нерви Китаю, в той же час намагаючись прийти до консенсусу.

Раніше повідомлялося, що Трамп заявив про прогрес у відносинах між США і Китаєм. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі обидва лідери погодилися на перемир'я в своїй торговій війні. Торгова війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі