Парламент Угорщини розгляне питання використання армії на кордоні з Сербією

Поділитися
Парламент Угорщини розгляне питання використання армії на кордоні з Сербією В Угорщині можуть задіяти армію на кордоні з Сербією © Magyarország Kormánya / flickr.com
При цьому пункти перетину кордону "будуть відкриті в бік Сербії", але закриті для в'їзду в Угорщину.

Парламент Угорщини 22 вересня проголосує щодо питання використання збройних сил для допомоги поліції в охороні кордонів країни від нелегальних мігрантів, повідомляє агентство Reuters з посиланням на депутата правлячої партії ФІДЕС Гергея Гуляшу.

Гергей Гуляш також зазначив, що пункти перетину кордону "будуть відкриті в бік Сербії", але закриті для в'їзду в Угорщину.

Крім того, депутат підкреслив, що обговорення квот на кількість мігрантів, яке приймають країни ЄС, не має великого сенсу, поки потік біженців не вдасться призупинити.

На даний момент кордон Угорщини, яка одночасно є зовнішнім кордоном Євросоюзу, охороняє поліція. При цьому зміни до закону, які дозволять спрямувати армію на охорону кордону, досі не прийняті.

У середу новий міністр оборони країни Іштван Щимичко заявив, що командування угорської армії готове направити "три-чотири тисячі солдатів для охорони кордону з Сербією, через яку йде основний потік біженців. Це робиться для виконання нового закону про кордон, який набуває чинності 15 вересня. Згідно з цим законом, незаконний перетин кордону буде кримінально караним. Зараз біженці мають можливість безперешкодно перетинати кордон в районі селища Реске (Чонград область). Ця можливість з 15 вересня для них буде закрита.

Колишній міністр оборони Угорщини Чаба Хенді пішов у відставку через міграційну кризу і повільного будівництва на кордоні захисної стіни.

Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з великим напливом біженців, 25 серпня в країні зафіксували рекордне число мігрантів - 2,5 тисячі осіб, а в цілому кордон Угорщини в цьому місяці перетнули 34 тисячі осіб. На наступний день угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.

Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Віденьзакрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "гранично ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".

13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців.

Читайте також: Прем'єр Угорщини бачить у мігрантах-мусульмах небезпеку для "збереження християнської Європи"

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі