У Шотландії прийнятий закон про безкоштовне надання жінкам санітарно-гігієнічної продукції - Світ - dt.ua

Парламент Шотландії першим у світі подбав про своїх жінок

26 лютого, 08:13 Роздрукувати

В Шотландії затвердили безкоштовну доступність санітарно-гігієнічних виробів для жінок.

Шотландія подбала про своїх жінок © Андрій Товстиженко, DT.UA

Парламент Шотландії першим у світі затвердив план по забезпеченню безоплатної доступності санітарно-гігієнічних виробів для всіх жінок. Відповідно до законодавства всі необхідні предмети гігієни будуть доступні в спеціально відведених громадських місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки, з розрахунковою щорічною вартістю 24,1 млн фунтів (31,2 млн доларів).

Законопроект про безоплатне надання санітарно-гігієнічної продукції пройшов перший етап, набравши 112 голосів, при цьому не було голосів проти, і тільки один утримався. Тепер починається другий етап, коли члени автономного шотландського парламенту можуть пропонувати поправки, повідомляє Reuters.

Депутатка, яка запропонувала законопроект, вважає, що це рішення показує, наскільки серйозно парламент відноситься до гендерної рівності. Крім того, продукція , необхідна для природних функцій людського тіла, повинна бути однаково безкоштовна та доступна - так само, як туалетний папір, серветки, рушники та ін.

В 2018 році Шотландія стала першою країною в світі, яка надала безкоштовні санітарні продукти в школах, коледжах і університетах.

Санітарні товари в Британії в даний час оподатковуються податком у 5%. Уряд колишнього прем'єр-міністра Девіда Кемерона заявив, що хоче покласти край цьому "податку на тампон", але його руки зв'язані правилами Європейського союзу, які встановлюють податкові ставки для певних продуктів.

Уряд оголосив, що знизить податок ще в 2016 році, але поки що цього не сталося.

Читайте також: Трамп планує заборонити в'їзд до США вагітним жінкам — ЗМІ

У минулому році в країнах Євросоюзу жінки старше 65 років отримували пенсію в середньому на 30% нижче, ніж чоловіки. Про це пише ЕП з посиланням на дані Євростату.

Наголошується, що гендерний розрив скорочується, і зараз він на 4 процентних пункту менше порівняно з 2010 роком (34%).

Хоча жінки отримували менші пенсії у всіх державах-членах ЄС, ступінь розриву сильно розрізняється. Найбільша різниця спостерігалася в Люксембурзі, де жінки старше 65 років отримували пенсію на 43% менше, ніж чоловіки. За Люксембургом йдуть Мальта (42%), Нідерланди (40%), Австрія (39%), Кіпр (38%) і Німеччина (37%).

Найменша різниця в сумі пенсій між жінками і чоловіками була в Естонії (1%), Данії (7%), Словаччини (8%), Чехії (13%) та Угорщини (16%).

 В 2018 році частка пенсіонерів у віці старше 65 років, яким загрожує бідність, в ЄС становила 15%, що трохи перевищує показник 14% в 2017 році, але нижче ризику бідності населення працездатного віку (від 16 до 64 років) майже на 17%.

Найвищий рівень ризику бідності серед пенсіонерів зафіксували в Естонії (54%), Латвії (50%), Литві (41%) та Болгарії (30%).

Найнижчі показники були зафіксовані в Словаччині (6%), Франції (8%), Греції (9%), Данії, Люксембурзі та Угорщини (10%).

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >