Paradise Papers обговорять на форумі ООН наприкінці листопада

Поділитися
Paradise Papers обговорять на форумі ООН наприкінці листопада В ООН вважають, що офшори йдуть врозріз з етикою © segodnya.ua
Зловживання офшорами призводять до зростання соціальної несправедливості та обмеження прав людини по всьому світу, вважають експерти ООН.

Інвестиційні фонди та агентства повинні знижувати кредитний рейтинг транснаціональних корпорацій, які систематично порушують податкове законодавство, вважають експерти ООН, які дали оцінку ситуації з офшорами і скандальною історією Paradise Papers. На їх думку, такі порушення призводять до зростання соціальної несправедливості та обмеження прав людини по всьому світу.

"Багаті люди і міжнародні корпорації продовжують користуватися неетичними методами в спробі знизити податки до мінімального рівня", - йдеться в заяві. Її автори - незалежний експерт з питань заборгованості Хуан Пабло Боославскі і голова Робочої групи з питань про права людини і транснаціональні корпорації Сур'я Діва, інформують у Центрі новин ООН.

Вони нагадують, що для поставок своєї продукції на ринки корпорації користуються інфраструктурою, яка фінансується за рахунок громадського бюджету; наймають співробітників, які отримали освіту за рахунок держави; і прагнуть забезпечити свій персонал безкоштовним медичним страхуванням. При цьому вони приховують свій прибуток, щоб знизити свої податкові зобов'язання.

На думку експертів ООН, юридичні компанії, які допомагають ухилятися від сплати податків, також повинні нести відповідальність. Експерти закликали корпорації дотримуватися принципи прав людини, закладені в рекомендаціях ООН.

Також повідомляється, що питання приховування транснаціональних компаній від податків буде обговорюватися на Форумі ООН з питань бізнесу і прав людини, яка пройде в Женеві з 27 по 29 листопада цього року.

Нагадаємо, що журналісти ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі